Letošní anketa byla z pohledu prvních dvou pozic nejvyrovnanější za celou desetiletou historii. Nakonec o vítězi rozhodly pouhé dva body, jedno čtvrté místo, jeden jediný email tak mohl vše otočit. – a vítězem se stal Ondra Ježek, a to již počtrté

Na 2. místě ankety o nejlepšího motocyklového závodníka roku 2017 podle čtenářů serveru BikeRacing.cz se umístil Karel Abraham, který obdržel 709 bodů.

Karel Abraham se po roce ve WSBK pro rok 2017 vrátil do elitní kategorie MotoGP, kde se rozhodně neztratil. S Ducati Teamu Aspar dokázal bodovat v deseti z osmnácti závodů a v holandském Assenu vybojovat skvělé sedmé místo. Byl tak pro mnoho fanoušků jednoznačnou volbou, a to se ukázalo v prvních týdnech hlasování, kdy se v podstatě od začátku usadil na čele hodnocení. Jenže jak se čas hlasování krátil, stále více se mu blížil kuřimský Ondřej Ježek, který se 10 dní před koncem hlasování dostal do čela hodnocení, a přestože se mu nikdy nepodařilo získat velký náskok, tak ho jeho fanoušci udrželi na první pozici, kde nakonec zůstal s pouhými dvěma body náskoku.

Vítězem ankety o nejlepšího motocyklového závodníka roku 2017 podle čtenářů serveru BikeRacing.cz se stal Ondřej Ježek, který obdržel 711 bodů.

Ondra Ježek v roce 2017 absolvoval svou premiérovou sezonu v Mistrovství světa Superbike. Přestože jeho výsledky byly od samého začátku sezony limitovány dostupným materiálem, dokázal si osmkrát dojet pro body, když jeho nejlepším výsledkem bylo 11. místo v portugalském Portimau.

Ondřej Ježek se tak stal prvním jezdcem, kterému se podařilo anketu serveru BikeRacing.cz vyhrát počtvrté v kariéře. Jemu, ale i všem ostatním jezdcům, které jejich fanoušci ohodnotili alespoň jedním bodem, gratulujeme.