Příběh, kterému by před několika hodinami nikdo nevěřil. Francisco Lopez Contardo ztratil víc jak 40 minut náskoku v poslední poměrně krátké etapě a přišel tak o celkové třetí místo – a to vše jen díky vrtošivé technice…

O třetím celkovém pořadí letošního dakaru se rozhovalo doslova v posledních kilometrech. To na startu etapy držel Chilský jezdec Francisco Lopez Contardo. Jeho náskok v průběžném pořadí rally byl 43:04 minuty na čtvrtého Heldera Rodrigueze. Chilan si bezpečně hlídal čelo dnešní etapy a jel si pro zopakování svého loňského bronzového pořadí.

Jenže první rána osudu přišla na 159. kilometru, tedy 22 kilometrů před cílem, zde Lopezovi praskl tlumič zadního kyvného ramene. U bezmocného jezdce po chvilce zastavili jeho nosičové vody Francouz Alain Duclos a Španěl Gerard Farres Guell. Lopez po opravě tlumiče tedy pokračoval, byť se ztrátou, která zlikvidovala část náskoku před Rodriguezem (Na CP3 měl Lopez na Rodrigueze ztrátu 30 minut).

Jenže letos 3. místo Lopezovi prostě souzeno nebylo. Přišel 169. kilometr a Lopezova Aprilia se zastavila znova. Porucha elektroniky 12 kilometrů před cílem!!!

Nyní již nezbývalo, než aby Alain Duclos doslova dovlekl svého týmového kolegu do cíle. Bohužel táhnout někoho ve vleku je v terénu hodně náročné a posledních 12 kilometrů tedy tato dvojice hrdinů zajela za více jak 40 minut, což v konečném součtu pro Lopeze znamenalo ztrátu 1:12:29 hodiny na Rodrigueze a samozřejmě definitivní ztrátu celkové 3. pozice.

Foto: DPPI

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here