Jakákoli helma, bez ohledu na značku, má omezenou schopnost absorbovat při nehodě dopadovou energii

Sklouzávání po překážkách však pomáhá zvýšit schopnost přilby přijmout dopadovou energii při reálných nehodách. Z tohoto důvodu Arai vždy usiloval o vytvoření silnější a hladší skořepiny, která dokáže účinněji odvrátit dopadovou energii.

Pro zvýšení této schopnosti bylo také vytvořeno nové hledí VAS, jehož uchycení je oproti modelu RX-7 GP posunuto přibližně o 24 mm dolů, a zmenšena byla také plocha bočnic. Nová skořepina PB SNC2 je navíc vybavená nejmodernějšími technologiemi, poskytuje skutečný komfort a výkonnou ventilaci.

Vyrobena je ze Super Fibre a dalších syntetických vláken, která jsou vysoce ohebná a zároveň mají velikou pevnost v tahu. Nově vyvinutá lehčí pryskyřice (snížení váhy přibližně o 30 gramů na přilbě) jednotlivé materiály skořepiny spolehlivě pojí a zajišťuje tak maximální pevnost a odolnost přilby.

Více informací na adrese www.yshop.cz a my jen dodejme, že model je zatím k mání pouze v jednobarevné variantě a závodnické designy (včetně repliky Spencer!) se na trh dostanou s podzimem. Nepřehlédněte…

 

Foto: archiv

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here