Na začátku října se i na našem trhu začala prodávat nová vlajková loď GoPro, kamera HERO5 Black. Kromě řady vylepšení přidává jednu hodně zajímavou funkci také pro nás motorkáře

Jak GoPro telemetrie funguje a co všechno umí? GPS modul v kameře HERO5 Black umí zaznamenávat data o cestě, rychlosti, výšce, přetížení, stoupání a dalších. Ta je následně možno odemknout a využít pomocí aplikace Quik for Desktop pro stolní počítače. Nová funkce telemetrie přidá vrstvu grafiky se statistikami o Vaší akci, výsledky jsou graficky vykresleny do výsledného videa a dávají mu tak nový rozměr. Grafika telemetrie je ve videu uzpůsobitelná podle vašich představ co se velikosti a množství týče, takže si můžete zvolit, že se přátelům pochlubíte například jen s vaší dosaženou rychlostí a tachometr roztáhnete do větší velikosti aby co nejvíce upoutal.

Info Box (statistiky v real-time prostředí)
– Vzdálenost (km or miles).
– Výška.
– Stoupání.
– Datum a čas.

Rychlost
– Tachometr Vám řekne, jak rychle jste jeli a obsahuje kompas pro určení směru jízdy.
– Graf rychlosti zobrazuje historii rychlosti v závislosti na čase a označuje tak vaše nejrychlejší momenty, což je skvělý nástroj pro editování videa, kdy je jednoznačně jasné jaké jsou nejsilnější momenty ve Vašem videu.

GPS Path
– Viditelné znázornění cesty pro označení začátku a konce Vaší jízdy.

G-Force
– Zjistěte, do jak velkého přetížení se dostáváte, když zrychlíte nebo změníte směr.

 

Aplikaci Quik for Desktop získáte na stránkách GOHD.cz, kde se také dozvíte víc o kamerách GoPro a dalším příslušenství. A my se s tím jdeme naučit pracovat, ať vám pak můžeme ukázat využití v reálu!

Foto: GoPro

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here