Jak pro nás začal dnešní den skvěle, o to neradostněji skončil. Kuba Smrž druhou jízdu Superbike díky nezaviněnému pádu nedokončil. Ondra Ježek se vzápětí po té dozvěděl o své diskvalifikaci

Jinak ale byla druhá jízda Superbike řež skutečně, jak má být. Hned od prvních kol vedl celé pole domácí muž na domácím stroji – tedy Max Biaggi na Aprilii. Jeho suverenita se zdála být neotřesitelná, kdyby v polovině závodu nechyboval, neprojel rovně retardérem a nezískal za toto penalizaci projetím boxy (ačkoli tento výlet pro něho neznamenal vlastně žádné časové zvýhodnění!!!).

Tím se znovu otevřela cesta pro dnes suverénní Yamahy – a Macro MelandriEugenem Lavertym předvedli hodně velký koncert, trvající doslova až do poslední zatáčky! A nejinak to bylo za nimi, kde chtěl pro Itálii získat třetí vavřínový věnec Michel Fabrizio – proti kterému stál Noriyuki Haga, jedoucí zas pro změnu za italský tým PATA racing.

Bylo na co koukat – ale v celkové tabulce nakonec dnešní výsledky neznamenají žádné velké zemětřesení a Carlos Checa je stále suverénně ve vedení. Superbiky mají dneškem za sebou třetinu sezonu a znovu se s nimi setkáme až na konci května v USA na trati Miller Park.

Superbike Monza II.jízda
1.Eugene LAVERTY  /IRL/  Yamaha World
2.Marco MELANDRI /ITA/ Yamaha World       +0.327
3.Michel FABRIZIO /ITA/ Suzuki Alstare          +2.466
4.Noriyuki HAGA /JPN/  PATA Racing Aprilia   +2.583
5.Troy CORSER /AUS/  BMW Motorrad            +4.502
6.Ayrton BADOVINI /ITA/ BMW Motorrad Italia  +10.865
7.Sylvain GUINTOLI /FRA/ Effenbert-Liberty      +11.038
8.Max BIAGGI  /ITA/ Aprilia Alitalia Racing         +18.724
9.Joan LASCORZ /ESP/ Kawasaki Racing         +20.093
10.Carlos CHECA /ESP/ Althea Racing Ducati    +20.376

Foto: Yamaha racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here