Team Five Two Racing se se svým jezdcem Oliverem Königem zúčastnil třetího podniku evropského šampionátu třídy STOCK 250. Závody se konaly na okruhu Grobnik u chorvatské Rijeky. Páteční i sobotní tréninky nás provázely problémy s motocyklem které vyvrcholily v kvalifikaci, ve které Oliver objel pouze pět kol a vyjel si celkově 6 a ve své třídě čtvrté místo na startovním roštu.

V závodě, který se pro Olivera vyvíjel velmi dobře a pohyboval se mezi druhou a třetí příčkou mu vystavila v 6. kole stopku prasklá hadice mezi benzínovým čerpadlem a tlakovým ventilem a sobotní závod tak pro Olivera skončil bez bodů.

S o to větší motivací a odhodláním nastoupil Oliver do nedělního dne, kde již v kvalifikaci si vyjel 4. místo na startovním roštu. V závodě následně po velmi dobrém startu vodil celé závodní pole. Po dvou kolech byl předjet jezdci na motocyklech kategorie moto3 a následně celý závod bojoval s dalším českým závodníkem Filipem Salačem. Tento souboj v posledním kole Oliver rozhodl ve svůj prospěch a z Rijeky si přivezl 25 bodů.

 

 

V celkovém hodnocení šampionátu díky sobotnímu výpadku techniky zůstává Oliver na druhém místě evropského šampionátu za Italem Manuelem Torrinim.

Tým o víkendu opět nereprezentoval jen Oliver, ale na motocykl se opět posadil i manager teamu a Olivera trenér Lukáš Pešek, který se zúčastnil závodů ve třídě superbike. Lukáš vyjel v sobotu po velké pneumatikářské loterii 4. místo – startovalo se na mokré trati, která během závodu zcela oschla a Lukášovi v lepším výsledku zabránila pouze nevhodně zvolená přední pneumatika. V neděli pak Lukáš dokončil závod na třetí pozici, nicméně prakticky celý závod se pohyboval ve skupince bojující o vítězství, která jela vpředu s velikým odstupem od jezdce na čtvrtém místě. Jejich souboj bohužel ovlivnili i jezdci, kteří byli o kolo zpět, nicméně Lukáš byl s tímto výsledkem spokojen.

 

 
Všem partnerům a fanouškům děkujeme za podporu.
Další závod se koná 17. – 19.7. v Mostě, kam bychom rádi všechny pozvali

Foto: TZ

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here