23. dubna se poprvé v letošní sezóně postavil Ondřej Vostatek na start závodu španělského šampionátu CEV jako nováček kategorie Pre-moto3. O týden později se také představil jako jeden z nejmladších jezdců na motocyklu Honda 250 NSF standard v prvním závodě Europe Talent Cupu při juniorském mistrovství světa FIM CEV Repsol.

Do Španělska Ondřej přicestoval už ve středu 19. dubna a hned další den se již začal připravovat se svým týmem ETG racing na první závod sezóny. Po celou dobu tréninků vládlo slunečné, ale chladnější počasí. Ondra se díky výborné spolupráce celého týmu dokázal v každém tréninku posunout o kousek dál a postupně zlepšoval zajeté časy. V kvalifikaci se časově pohyboval mezi nejlepšími nováčky kategorie Pre-moto3 a nakonec si vyjel 15. místo na startu. V závodě se mu podařilo dobře odstartovat a posunul se o několik míst dopředu. Stále zrychloval a okamžitě začal útočit na lepší pozice. Bohužel se ale v závěru prvního kola začal nečekaně propadat a v druhém kole musel pro technickou závadu na řadičce ze závodu odstoupit.

Ondřej Vostatek řekl:

„ Byl jsem strašně zklamaný…. Cítil jsem se skvěle a motocykl se nám podařilo maximálně nastavit. Šel jsem okamžitě dopředu a věděl jsem, že mám velkou šanci bojovat v první skupině. Ale začal jsem se propadat a byl konec. Zkoušel jsem ještě jet ve druhém kole, ale nešlo to…. Bohužel i to se stává a nedá se nic dělat. Nezbývá nic než rychle zapomenout a dál se soustředit na další závody.“

Po té následovaly dva dny volna a přejezd do Albacete na FIM CEV Repsol Europe Talent Cup. Příjezdem do Albacete se však zkazilo i počasí. Začalo pršet a ochladilo se na 8 stupňů de fakto nepřetržitě na všechny tréninky i kvalifikaci. Během tréninků na vodě Ondřej získával větší jistotu a postupně se dokázal zrychlit o šest sekund. V kvalifikaci si pak vybojoval 15. místo na startu. V den závodu přestalo pršet a oteplilo se. Všichni tak měnili nastavení motocyklu na poslední chvíli, protože ani po warm upu, nebyla trať úplně oschlá. Do závodu se už nastupovalo za sucha a slunečného počasí.

Po nevydařeném startu prvního závodu se Ondřej bohužel propadl až na předposlední místo. Pak následovala stíhací jízda během celého závodu. Ondřej dohnal velkou časovou ztrátu a dokázal se probojovat až na 14. pozici, na které nakonec dokončil závod.

Ve druhém závodě start nebyl opět ideální a Ondřej musel znova bojovat o ztracené pozice. To se mu podařilo, závod dokončil také na 14. místě a na konto si připsal první 4 body sezóny.

Jan Vostatek po závodech řekl:

„Bohužel se nám úplně nedařilo podle našich představ…. Ve Valencii jsme měli velkou smůlu. V Albacete nám moc nepřálo počasí a v závodě ani Ondra nedokázal využít veškerý svůj potenciál. Nicméně to pro nás byly velmi cenné zkušenosti. Ondra mohl trénovat 3 dny na vodě, se kterou nemá na tomto motocyklu tolik zkušeností. Postupně se zlepšoval a získával jistotu. Také se objevily věci, které musíme ještě zlepšit a zapracovat na nich do dalších závodů. Takže nakonec vše hodnotím pozitivně a věřím, že v příštích závodech se nám povede zase o něco lépe. Jinak bych chtěl pochválit celý tým za dobře odvedenou práci a poděkovat všem našim partnerům a fanouškům za velkou podporu.“

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here