Američan Nicky Hayden byl dnes v rámci Grand Prix ve Valencii zařazen do síně slávy šampionátu MotoGP, od Carmela Ezpelety převzal čestnou medaili.

Mistr světa z roku 2006, americký závodník Nicky Hayden, byl dnes slavnostně zařazen do síně slávy královské kubatury MotoGP. Hayden, který v neděli absolvuje svůj poslední závod královské kubatury MotoGP, má již příští sezonu zajištěnou v šampionátu Mistrovství světa Superbiků.
 
V rámci dnešního slavnostního zařazení do síně slávy MotoGP převzal Nicky Hayden z rukou ředitele promotérské společnosti Dorna, pana Carmela Ezpelety, čestnou medaili. Hayden se tak stává již 22. jezdcem v historii šampionátu, který získal toto prestižní ocenění.
 
Aktuální výčet jezdců, kteří se tímto oceněním mohou pyšnit, je: Giacomo Agostini, Mick Doohan, Geoff Duke, Wayne Gardner, Mike Hailwood, Daijiro Kato, Eddie Lawson, Anton Mang, Angel Nieto, Wayne Rainey, Phil Read, Jim Redman, Kenny Roberts, Jarno Saarinen, Kevin Schwantz, Barry Sheene, Marco Simoncelli, Freddie Spencer, Casey Stoner, John Surtees a Carlo Ubbiali.
 
„Je to pro mne opravdu velká poct získat něco takového. Vím, že v této síni slávy jsou jména, která měla mnohem zajímavější kariéru než já a vyhráli i více závodů. Nyní jsem ale mezi nimi. Dlouhých 13 let jsem byl součástí MotoGP, bohužel poslední dvě sezony nebyly vůbec snadné. I přesto jsem si ale užíval každou minutu se skvělými týmy i na skvělých motorkách. Děkuji všem za to, že jsem mohl být součástí tohoto fantastického šampionátu, který neustále roste. Jsem přesvědčen o tom, že budoucnost MotoGP je úžasná,“ řekl Nicky Hayden.

Foto: archiv

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here