Dle zákulisních informací již probíhají jednání mezi Dornou a MSMA o tom, jak přesvědčit Kawasaki k návratu do MotoGP. Snaha pokrýt v nejprestižnější soutěži všechny značky, celý trh, je nadevšechno zřejmá

Japonská továrna Kawasaki je v současné již jedinou, která se stále vyhýbá působení v královské kubatuře MotoGP. Zatímco Suzuki se do šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů vrátila již v loňské sezoně, u Kawasaki se zatím stále ani v teoretické rovině o návratu nehovoří.
 
To samozřejmě kritizuje i sdružení motocyklových továren MSMA, dle jehož tvrzení již rozhodně není doba, kdy by se Kawasaki návratu do MotoGP mohla vymlouvat s ohledem na finanční situaci.
 
 
Do svého projektu ve WSBK totiž Kawasaki investuje obrovské prostředky jak do vývoje techniky, tak má i momentálně „nejdražší“ jezdeckou dvojici. 
 
Jak prohlásil jeden z nejmenovaných zdrojů, proběhlo již několik diskuzí mezi MSMA a Dornou o tom, jak by bylo možné továrnu Kawasaki přimět k návratu do šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů.

Foto: kawasaki racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here