Netrpělivé čekání je za námi, velvyslanec pekla je mezi námi. V pondělí 22. února proběhla v pražské Meet Factory oslava deseti let existence společnosti Moto Italia s.r.o. a při této příležitosti byl české veřejnosti poprvé představen nový Diavel.

A pravdou je, že český dovozce motocyklů Ducati pojal celou tuto akci ve velkém. Poměrně zaplněné prostory klubu Meet Factory nebyly svědky pouhého představení, ale dalšího zajímavého programu. Jako první se ukázal kaskadér Míra Lisý, který kromě krátké show na šlapačce představil velmi poutavým způsobem svůj projekt Bezpečně na motorce s Mírou Lisým. Pak se ke krátkému slovu dostala šéfka české Ducati Veronika Papežíková (které to mimochodem ohromně slušelo) a poděkovala všem partnerům a hostům za podporu.

Během celého večera bavila hosty několika vstupy dívčí skupina K2 (vítězky soutěže Naděje Beatu). Holky opět nezklamaly a předvedly úžasný energií nabitý koncert, který rozhýbal i ty největší suchary. Jedním z vrcholů večera pak bylo právě představení Diavela. Celý dav se srotil u přikrytého motocyklu, ale pořadatelé si připravili malé překvápko, jako první přišel příjezd druhého kusu přímo doprostřed sálu.

Už v tento moment bylo na tvářích značné části příchozích možno spatřit první střípky zamilovanosti, on ten zvuk opravdu stojí za to slyšet. Dvojice čertic pak konečně také odkryla motorku na podstavci, z čehož se vyloupl vymazlený Diavel Carbon.

Co se dělo dál už se mě neptejte, můj mozek zatemněl a nebyl schopen vnímat nic jiného, než ten nádherný bike:) Dobrá, trochu přeháním, ale pravda je taková, že většina přítomných byla notnou chviličku zaseklá. O to více, že na jednu z motorek se mohli všichni posadit a ochutnat ten pocit.

V závěru večera ještě proběhla tombola, ze které si soutěžící odnesli zajímavé ceny nejen od Ducati a jejíž výtěžek šel na pomoc Dětskému Domovu v Krásné Lípě u Rumburka, se kterým Moto Italia dlouhodobě spolupracuje. Je fajn, že lidé kolem Ducati nemyslí jen na zábavu, ale také na to, jak pomoct dobré věci.

Nejdůležitější částí večera ale byl samozřejmě Diavel. Bylo zajímavé sledovat tu spoustu nadšených a překvapených tváří. Většina rozhovorů se vedla právě o motorce a moc proti názorů slyšet nebylo. Pravda, chlapců ze Suzukibandit.cz, kteří přišli vyzbrojeni opravdu originálními tričky, jsem se raději neptal.

Hodně mě bavilo, jak se k Diavelu vyjádřil jeden z hostů: „Já jsem srdcař a pro mě to je láska na první pohled. Trochu mám obavy, že nás časem pohltí tato rychlá doba, ze které se vytrácí krása jednoduchosti a klasiky. Diavel je na hraně toho co jsem schopný akceptovat, ale mám obavu, že má schopnost mě totálně pohltit a posunout moje hranice do jiné dimenze. Pohladíš ho a on si tě vezme se vším všudy. Na konec, je to přece ďábel, ne?“ K tomu není co dodat.

Na exklusivní první test Ducati Diavel se můžete těšit už v příštím čísle časopisu Motohouse, které bude venku příští týden. První dojmy našeho pana šéfredaktora najdete zdezde, onboard video potom zde.

Foto: Jan Somerauer

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here