Holanďan Scott Deroue vyhrál úvodní závod Red Bull Cupu na zmoklém Sachsenringu, ve kterém si pro pódium dojel i náš Karel Hanika

Red Bull MotoGP Rookies Cup Sachsenring – 1. závod

Závod Red Bull Cupu startoval na již dost osychající trati a dojížděl se po sedmnácti kolech již téměř na suchém povrchu. V těchto těžkých podmínkách vyhrál Nizozemec Scott Deroue, který o 1,204 sekundy porazil nakonec druhého Willi Alberta.

Skvělý závod zajel také náš Karel Hanika. Ten po startu postoupil na 4. místo, o které sice v závěru úvodního kola přišel, ale jel v pětičlenné vedoucí skupině. Z této skupiny nejprve odpadl po havárii vítěz kvalifikace Nicolo Castellini, a když se náš mladík vypořádal i s Rakušanem Lukasem Trautmannem, bylo jasné, že si jede pro další pódium. Nakonec velmi osaměle i dojel do cíle jako třetí, když na jeho kontě byla ztráta 17,340 sekundy na vítěze závodu.

V průběžné klasifikaci nadále vede Florian Alt (144 bodů) před krajanem Philippem Ottlem (134) a třetím Scottem Derouem (132), který na něj ale ztrácí již pouze dva body. Náš Karel Hanika má na svém kontě 80 bodů a je průběžně šestý.