Italský závodník Valentino Rossi se v jednom z nedávných rozhovorů ohlédl za letošní sezonou a zároveň prozradil několik informací týkajících se vývoje motocyklu Yamaha pro sezonu 2018. Jak Rossi přiznal, motocykl 2018 nebude žádnou velkou revolucí, ale bude se jednat o základ motorky z roku 2016, na které se bude dále pracovat.
Valentino společně se svým týmovým kolegou Maverickem Vinalesem vyrazili ještě v závěru listopadu k privátnímu testu Yamahy na malajském okruhu Sepang, kde pracovali s podvozkem z roku 2016 a oba jezdci v závěru přiznali, že letošní motorka byla horší, než základ podvozku z roku 2016.
 „Během tohoto testu jsme zkoušeli motorku s podvozkem z roku 2016 a nakonec jsme došli k závěru, že tento podvozek je lepší, než letošní motorka. Uvidíme, jaká bude motorka pro 2016, ale určitě bude zajímavé, když bude vycházet ze základu stroje ze sezony 2016. Letos byl hlavní problém v tom, že Vinales byl na nové motorce ze začátku rychlý, takže jsem si myslel, že je chyba ve mně. V závěru sezony jsme ale již měli problémy oba. Letošní motorka měla problém především s gripem, kdy jsme se trápili i za vyšších teplot,“ řekl Valentino Rossi.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here