Před několika týdny odstartovalo jedno velké dobrodružství, vítěz Harley-Davidson Discover More 2015 se vydal na svou cestu po Evropě. Během jeho zastávky v Praze jsme s ním hodili krátkou řeč

Je to měsíc, kdy Luis Castilla vyrazil z Londýna na Discover More Tour. O co jde? Harley-Davidson vyhlásil výběrové řízení na práci snů – vítěz, kterým se stal právě tento muž, dostal k dispozici motorku H-D Street Glide, která mu zůstane ve vlastnictví, hrazeny náklady na cestu a také pěkný plat 25 tisíc eur. Sešlo se přes deset titisíc odpovědí, ze kterých byl vybrán jeden jezdec. Podívejte se na video, na jehož základě (nejen), byl Luis vybrán:

Celkem v rámci Discover More Tour projede 17 evropských zemí a Česko je v pořadí 9. zemí, do které zavítal. Luis vyrazil 26. května z Londýna, odkud zamířil do Španělka a Francie a postupně dále do Švýcarska, Itálie, Chorvatska, Slovinska, Rakouska a následně k nám. Po ČR má dále v plánu projet Německo, Dánsko, Švédsko a Norsko, aby se pak opět přes Dánsko a Německo přesunul do Belgie a Nizozemí a svoje Discover More Tour zakončil opět v Londýně, kam by měl dle plánu dorazit 4. srpna. 

Celou dobu tour je zároveň doprovázen profesionálním filmovým štábem, který zachycuje každý okamžik jeho jízdy napříč Evropou. Své zkušenosti a zážitky Luis sdílí prostřednictvím sociálních sítí a blogu Greatest Rides na  www.greatestrides.eu/cs_CZ. Stránka dává také možnost všem evropským jezdcům sdílet a nahrávat své vlastní „Great Rides“. Online komunita tvořená jezdci umožňuje všem poznat ty nekrásnější trasy, cesty a místa, na které je možné se vydat, a to bez ohledu na značku, věk nebo národnost. 


ROZHOVOR

MH: Luisy, máš práci snů, gratuluji. Proč si myslíš, že si vyhrál právě ty?
LC:  Asi byly dobře postavené hvězdy, když jsem se narodil. Každopádně to bylo o štěstí a dost asi také o tom, že cestování je můj život a doufám, že to bylo z videa i dopisu poznat. Rozhodně jsem nejšťastnější člověk na světě, tahle cesta je něco neuvěřitelného.

MH: Máš za sebou prvních pár týdnů a devět států. Kde se ti líbilo nejvíc?
LC: To neumím a nechci říkat. Cesta je celek a všude je krásně. Nejvíc mě na tom baví lidi, rád se s nimi potkávám, poslouchám jejich příběhy. No, zatím mě nejvíc překvapilo Chorvatsko, tam bylo fakt nádherně a hodně příjemní obyvatelé.

MH: Dobře, nebudu vyzvídat. Máš na své cestě nějaký bod, kam se opravdu hodně těšíš?LC: Ano, na sever, hlavně do Norska. Tam strávím delší dobu, téměř dva týdny. Moc se těším na tamní krajinu, fjordy a taky na rybaření.

MH: To si moc užij a bacha na rychlostní limity, je tam draho. Co motorka? Jak si užíváš H-D? Jakou máš motorku doma a jaký je to rozdíl?
LC: Nechci, aby to znělo, jako že chválím H-D, protože mi dalo tuhle příležitost, ale Street Glide mě fakt baví. Doma mám BMW GS, ale to je fakt úplně jinej svět. Procestoval jsem toho s ní už opravdu hodně, vloni jsem jel cestu z Mexico City do Kanady, na polární kruh. Tady je to ale mnohem víc o emocích, vnímám tu cestu najednou jinak. Hodně mě překvapilo, jak se motorka skvěle vodí, užil jsem si ji i v alpských pasech, i když jsem neustále drhnul stupačkama. Zajímavé pro mě taky bylo, jak se za tím archaickým vzhledem skrývá moderní technologie, třeba ta muzika za jízdy mě baví.

MH: Co tvůj doprovod, co mají ty kluci vlastně na starosti?
LC: Jedou se mnou čtyři Angláni v autě a jsou to fakt výborný týpci. Jsou tu pro mě především kvůli filmování a focení, ale starají se mi také o hotely a další věci. Příjemný je, že pochopili, že nemusíme jet celou cestu spolu a občas se na kus dne trhneme, abych si taky užil jízdu úplně sám.

MH: Jedeš vlastně sám, nebo se k tobě občas někdo přidá?
LC: Většinu cesty sám, ale třeba ve Španělsku jsem měl na pár set kilometrů doprovod a dnes také z Prahy neodjíždím sám. (Luise směrem na sever doprovázel Honza Toužimský, zpěvák skupiny Arakain a ambasador H-D).

MH: Kolik tak vlastně najedeš denně kilometrů a jaké si vybíráš cesty?
LC: Většinou je to mezi 300 a 400 kilometry, ale už jsem párkrát jel i delší trasy. Snažím se vyhýbat dálnicím, tam není nic zajímavého. Občas zajedu i do nějakého města, nejen kvůli hotelům. Jak jsem říkal, mám to hodně o lidech a setkávání se s nimi.

MH: Tak ti přeju, ať na cestě poznáš samé dobré a celkově šťastnou cestu.
LC: Děkuji.

 

Luisovu cestu, videa a fotky, můžete sledovat na  www.greatestrides.eu/cs_CZ 

Foto: autor

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here