Rallye Dakar 2019 dnes pokračovala sedmou etapou, kterou organizátor označoval za nejtěžší z celé letošní soutěže a zde jsou její výsledky.

Závod rallye Dakar měl dnes na programu již sedmou etapu z celkových deseti. Závodníky dnes čekal závodní okruh dlouhý 331 km kolem města San Juan De Marcona. Etapa byla krátce po odstartování na chvíli přerušena kvůli mlze, ale jakmile se počasí zlepšilo, mohlo se závodit dál.

Nejlepší výkon dnes předvedl britský závodník a tovární jezdec KTM Sam Sunderland, který vyhrál již pátou etapu. Dnes dorazil do cíle s časem 3:51:41. Na druhém místě skončil JI Cornejo Florimo, který ztratil 1:51. O etapové vítězství také usiloval Američan Ricky Brabec, který byl nejrychlejší v prvních dvou WP, ale nakonec skončil třetí se ztrátou 6:30. Na průběžném čtvrtém místě se během dne prostřídalo několik favoritů, ale nakonec ho získal Adrien Van Beveren s Yamahou, který přijel se ztrátou 9:40. Pátý skončil Luciano Benavides s rozdílem 11:19. Pablo Quintanilla, který startoval jako první po včerejším vítězství, nakonec ztratil 21:07 a skončil na 14. pozici.

Štefan Svitko

Štefan Svitko se dál drží mezi světovou špičkou a i dnes si na své konto připsal 9. místo se ztrátou 16:21. Nejlepším českým závodníkem byl stejně jako včera Milan Engel, který obsadil 23. místo se ztrátou 32:12. Jen o dvě příčky za ním skončil Jan Brabec, který včera nabral obrovskou penalizaci a musel startovat ze zadních pozic. Honza se rychle posouval pořadím a den ukončil se ztrátou 34:17. Garrett Poucher z týmu Ondřeje Klymčiwa dojel do cíle s rozdílem 1:09:00 a obsadil 37. místo. Druhý slovenský závodník Ivan Jakeš etapu dokončil se ztrátou 1:31:28 a získal tak 45. místo. Petr Vlček dojel do cíle se ztrátou 2:07:38, takže skončil na 54. místě. Se ztrátou téměř 4,5 hodin dorazili do cíle Jan Veselý a Gabriela Novotná, kteří se v pořadí zařadili prozatím na 85. a 86. místo.