V Motohouse číslo 12/2015 najdete seznam nejlepších filmů se scrambler tématikou podle naší redakce. A abyste je nemuseli složitě hledat, tady je máte všechny pohromadě

The Way of the Desert Sled

Jestli někdo perfektně pochopil, co je to scrambler, pak je to James Loughead z custom dílny Hammarhead Industries. A když se k němu vydali natáčet pánové z Cycle World Magazine, nejen, že ukázali Jamesovi krásné stavby Triumphů, ale taky ho nechali řádně zajezdit. Nekonečné drifty kdesi v americké stepi a úchvatnej zvuk britského řaďáku, až z toho mrazí.

Long Live the Kings

Francouzi Fred Jourden and Hugo Jezegabel z Blitz Motorcycles nejen, že staví zajímavé motorky, ale mají za sebou také slušnou sérii videí, která stojí za to vidět. Jedním z prvních byl tenhle kousek, o kterém se dá mluvit jako o dokonalé ukázce pohody, kterou dokáže svět scramblerů navodit. Vcelku obyčejný výlet do hor, který jim ale po těch šesti minutách budete závidět.

 

The Kiddo Uno

Jak se vlastně takový scrambler staví? To dobře vědí u Kiddo Motors a na tomhle videu se o to rádi podělí. Na začátku vjede do dílny sériová Honda Dominator a na konci vyjede jeden z nejpovedenějších scramblerů, co známe. Během tří a půl minuty pochopíte, že tady je v jednoduchosti opravdu síla.

 

V některých prohlížečích se bohužel videa z Vimeo.com na našem webu neukazují. Pokud toto nevidíte, najdete ho zde

Salt of the Earth

Amíci z Icon 1000 mají trochu úchylku na postapokaliptické záběry a pěkně nám ji dají sežrat taky na tomhle videu. Svět je po jaderné katastrofě, ale někdo přeci jen přežil. Jezdec a motorka. A tohle už není žádné poklidné courání po horách, čeká vás pěkně ostrá driftovačka, hromada skoků a zase ten zabijáckej zvuk utevřenýho Triumpha.

 

Harley-Davidson Stellaplina

Sportster Itala Roberta Rossiho vlastně ani není scramblerem, což nic nemění na tom, že tohle video si nominaci do top scrambler videí rozhodně zaslouží. Není to o motorce, je to o hlavě a srdci, o tom kam a jak se vydáte. Roberto se vydal vysoko do hor a jestli alespoň polovinu toho, co je ve videu zachyceno, zažil naostro, bude to šťastnej chlapík. To říkám furt, že Rossi je pro mě vítěz a oni furt cosi o nějakém Lorenzovi.

 

Scram Africa

Že je cestování Marokem jen pro moderní cestovní endura? Blbost! Karles Vives ze španělské custom dílny Fuel Bespoke Motorcycles už několik let dokazuje, že to tak není. Spolu se svým týmem a přáteli vyráží každoročně do Afriky pojezdit na všemožných scramblerech a starých vránách. Jasně, je tam vidět dřina, sem tam nějaká porucha, ale většinou úsměv na tvářích všech účastníků. My bysme teda klidně vyrazily s nima.

 

Wunderlich BMW

Moderní forma scrambleru má taky něco do sebe. Minimálně ta, kterou předvedli u německého Wunderlichu na základu BMW R 1200 GS LC. Lehká a silná motorka s nadupaným motorem to umí jak na silnici, tak na šotolině a v tomhle videu si její schopnosti fakt vychutnáte. Nejen starý je dobrý.

 

Raise the dust

V roce 2012 se čtveřice Uli Brée (pořadatel Tridays), Jochen Schmitz-Linweiler (LSL), Wim Peters (Öhlins) a Jens vom Brauck (JvB-moto) vydala na zajímavou cestu. Na začátku byla čtveřice Triumphů, každý si ho přestavěl dle svého. A s těmito customy se pánové vydali na 1300 km dlouhou cestu od Středozemního moře k Atlantiku přes Pyreneje. Spolu s nimi pak jel televizní štáb a německá televize pak vysílala dokument podobný našemu Moto Cestou Necestou. Šestiminutový klip doprovázející song Jimmyho Cornetta skvěle ukazuje scramblering v evropském podání.

Foto: Youtube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here