Řecký tým Aurora Rally Equipment se na rallye scéně pohybuje od roku 2013 a má za sebou přípravu motorek na několik závodů. Standardně pracovali s KTM

Řecký tým Aurora Rally Equipment se na rallye scéně pohybuje od roku 2013 a má za sebou přípravu motorek na několik závodů. Standardně pracovali s KTM, ale když se na trhu objevila Husqvarna 701 Enduro, zvolili si pro konverzi právě ji. Dílo je hotovo a Aurora představila dvě verze (Rally Replica pro závody a Xplorer pro adventure ježdění).

Z původní 701 zůstává motor i podvozek, všechny úpravy jsou plug and play, tedy vratné a bez zásahu do rámu atd. Prvotní myšlenkou bylo motorku nejen upravit tak, aby byla vhodná na delší trasy a závody, ale i maximálně odlehčit. Základem je 29litrová nádrž, přepracovaná zadní část a sedlo a také předek s maskou, plexi a kompletní navigační věž s roadbookem, tripmasterem a dalšími přístroji.

Důležitá je samozřejmě také ochrana motorky, například karbonovo-hliníkový kryt motoru. V dalších detailech se pak obě varianty liší, plus samozřejmě je možno upravovat kit dle přání zákazníka. Základní cena kitu 5500 eur sice není zrovna nejnižší (připočítejte 263 000 Kč za samotnou motorku), ale v porovnání s například fabrickými kity je to za hubičku.

Pokud máte náhodou Husku 701 doma, mrkněte na www.701rr.com, kromě zmíněných kitů tu mají i řadu jednotlivého příslušenství.

Foto: archiv

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here