Na okruhu v Jerezu dnes pokračoval vícedenní test Moto2 a Moto3 a zde jsou výsledky po druhém dni.

Na okruhu Ángela Nieta ve španělském Jerezu měli jezdci tříd Moto3 a Moto2 mistrovství světa silničních motocyklů k dispozici dva dny oficiálního testu. Během druhého dne byl ve třídě Moto3 nejrychlejší Tony Arbolino, který ale odjel jen sedm kol a to poslední bylo zároveň nejrychlejší v čase 1:46,530. Mezi všemi jezdci byly opět minimální rozdíly a do ztráty jedné vteřiny se vešel také Jakub Kornfeil, který skončil na 14. místě. Filip Salač si dnes zajel čas 1:48,181, takže má ztrátu 1,651 s a tím uzavřel Top20.

Pokud vezmeme v potaz kombinované časy za oba dva dny, tak nejrychleji zajel Tony Arbolino ve včerejším třetím výjezdu na trať. Jeho čas byl 1:46,153, takže přibližně o čtyři desetiny vteřiny rychlejší, než byl dnešní nejlepší čas. Na druhém místě skončil domácí závodník Sergio Garcia, který ztratil jen 0,045 s a tento čas zajel také během včerejška. Třetí nejlepší byl Gabriel Rodrigo se ztrátou 0,094 s. Místo čtvrté zajel Lorenzo Dalla Porta a pátý skončil Aron Canet, který si svůj nejlepší čas zajel během druhého dne.

Tony Arbolino

Jakub Kornfeil obsadil v kombinaci časů z obou dní celkové 13. místo s časem 1:46,850, takže má ztrátu 0,697 s. Jeho týmový kolega a druhý český závodník Filip Salač skončil s časem 1:47,555 na 25. místě se ztrátou 1,402 s.

Ve třídě Moto2 byl celkově nejrychlejší Luca Marini, který včera zajel čas 1:41,146. Za ním skončil jen o 0,062 s Alex Marquez, který si svůj nejlepší čas zajel dnes. Třetí Iker Lecuona ztratil jen 0,081 s a je nejlepším jezdcem na KTM. Místo čtvrté obsadil Brad Binder a Top5 uzavřel Sam Lowes. Nejlepším nováčkem je Enea Bastianini, který obsadil 11. pozici se ztrátou 0,505 s. Dominique Aegerter, který sedlá novou MV Agustu, obsadil 24. místo. Mezi jezdci jsou stejně jako loni rozdíly v tisícinách vteřiny, i když jde stále jen o test. Do jedné vteřiny se vešel i devatenáctý Simone Corsi.