Výsledky tréninků třetího kola WSBK, které se jede ve španělském Aragónu.

Supersport 300

Závodní víkend v Aragónu rozjeli jezdci nejslabší třídy Supersport 300, pro které zároveň začala letošní sezóna. Všichni jsou rozděleni do dvou skupin, kde ve skupině A startoval český závodník Oliver König a ve skupině B jeho týmový kolega Vojtěch Schwarz a také závodnice Alexandra Pelikánová. Oproti prvním volným tréninkům až na pár výjimek všichni ve druhém odpoledním tréninku zrychlili a to poměrně výrazně.

Nejlepší čas v první skupině zajel nizozemský závodník Koen Meuffels s KTM, jehož čas byl 2:08,099. Ve druhé skupině byl nejlepší jeho krajan Victor Steeman, který také sedlá KTM a jehož čas byl 2:08,203. Oliver König si během dne zlepšil čas z 2:15,581 na 2:12,386 a celkově obsadil 22. místo. Vojtěch Schwarz ráno ukončil trénink s časem 2:14,469, který odpoledne zlepšil na 2:13,646. Saša Pelikánová rozjela víkend s časem 2:15,524, který stáhla na 2:14,200. Oba dva se ve své skupině seřadili za sebou na 24. a 25. místě.

Kombinované výsledky tréninků – skupina A

Kombinované výsledky tréninků – skupina B

Superbike

Po jezdcích třídy Supersport 300 vyrazili do svých tréninků jezdců závodníci nejsilnější třídy Superbike. Zde od začátku opět dominoval Álvaro Bautista, který první trénink ukončil s náskokem jedné vteřiny a ten druhý s více než půl vteřinou. Jeho výsledný čas byl 1:49,607 a jako jediný se dostal pod 1:50. Dobře víkend rozjel Alex Lowes, který se většinou pohyboval na druhém místě a nakonec ztratil 0,519 s. Jonathan Rea se na začátku dne chvíli držel ve vedení, ale nakonec obsadil třetí příčku s rozdílem 0,542 s.

Pěkný výkon podával Tom Sykes, který s BMW skončil čtvrtý, takže máme na čele čtyři různé motorky. Pětici nejlepších uzavřel Eugene Laverty. Vzávěru druhého tréninku zajel dobře Sandro Cortese, který poskočil z pozic za Top10 na šesté místo. Leon Haslam skončil sedmý a Markus Reiterberger osmý. Kombinované deváté místo získal Chaz Davies, který se ale jako jediný během odpoledne nezlepšil. Top10 doplnil Michael Ruben Rinaldi.

Kombinované výsledky tréninků

Supersport

Poslední tréninky čekaly jezdce třídy Supersport. U nich nakonec o výsledném pořadí rozhodly časy z ranního tréninku, protože před druhým tréninkem v Aragónu začalo pršet a jezdilo se na mokré trati. Na začátku tréninku ani nikdo nejezdil a půl hodiny před koncem byla na trati jen hrstka jezdců. Mechanici totiž pracovali na mokrém nastavení strojů.

Nejlepším jezdcem úvodního dne této třídy tak je Raffaele De Rosa, který se svou MV Agustou zajel čas 1:55,039. Na druhém místě skončil Jules Cluzel se ztrátou 0,136 s. Thomas Gradinger byl dlouhou dobu v prvním tréninku ve vedení, ale nakonec skončil třetí. Čtvrtou pozici získal Federico Caricasulo a Top5 doplnil Hikari Okubo s Kawasaki. Randy Krummenacher, který se s Julesem Cluzelem dělí o vedení v šampionátu, skončil celkově šestý, nicméně na mokré trati byl dlouho nejrychlejší s časem 2:14,929. Až před koncem tréninku ho překonal Lucas Mahias nejprve s časem 2:14,656, který poté zlepšil na 2:14,322.