Výsledky pátečních tréninků z WSBK v Assenu.

Program dalšího kola mistrovství světa Superbiků v Assenu začal prvními volnými tréninky a jako první vyrazili na trať jezdci třídy Supersport 300. Tentokrát oproti Aragónu vyjeli jako první jezdci skupiny B a poté jela skupina A. Následovali závodníci nejsilnější třídy Superbike a poté střední třída Supersport. Závody v Assenu také doplňuje místní šampionát Twinů. Celý den byl poznamenán velice nízkými teplotami, kdy se vzduch ze 4°C dostal na 7°C a trať měla od 7°C do 15°C. Kromě nízkých teplot ale bylo v Assenu polojasno a chvílemi i svítilo sluníčko.

Supersport 300

Nejlepším jezdcem v nejslabší třídě Supersport 300 byl Španěl Manuel Gonzalez, který zajel čas 1:50,934. K radosti místních fanoušků skončil na druhém místě Robert Schotman se ztrátou 0,138 s. Třetí pozici obsadil další z domácích závodníků, kterým je Scott Deroue, jenž ale ztratil už trochu víc a od prvního ho dělí 0,546 s. Scott je zároveň nejlepším jezdcem skupiny B. Z českých reprezentantů byl nejlepší Oliver König, který se ztrátou 4,3 s skončil na 43. místě. Vojtěch Schwarz obsadil 46. místo se ztrátou 6,6 s a Alexandra Pelikánová uzavřela startovní pole padesáti jezdců se ztrátou 7,865 s.

Kombinované časy obou tréninků

Superbike

Nejrychlejším jezdcem třídy Superbike byl Tom Sykes, který ve druhém tréninku zajel čas 1:35,414. Jen o tři tisíciny vteřiny za ním skončil Jonathan Rea, který byl nejrychlejší v ranním tréninku. Na místě třetím skončil Leon Haslam, který ztratil dalších jen 0,013 s. Pěkné čtvrté místo obsadil Markus Reiterberger, takže jsou na čele dvě BMW a Kawasaki. Pátou příčku obsadil domácí závodník Michael van der Mark, který má ztrátu jen 0,031 s, takže je vedoucí pětice velice vyrovnaná. Až na místě šestém skončil vedoucí jezdec šampionátu Álvaro Bautista, který tak poprvé neovládl vše od začátku víkend. Nyní ztratil 0,133 s.

Supersport

Randy Krummenacher nejlépe rozjel víkend ve třídě Supersport, když zajel čas 1:38,325 a získal první pozici. Jen o 0,096 s za ním skončil jeho týmový kolega Federico Caricasulo a na místě třetím skončil Lucas Mahias se ztrátou 0,217 s. Raffaele De Rosa navázal na minulý víkend a zařadil se na čtvrté místo s rozdílem 0,373 s. Top5 doplnil Jules Cluzel.