Motocykl vyrobený americkou společností Alta Motors je výjimečný především ojedinělým výkonem 30 kW, což odpovídá klasickým „dvěstěpadesátkám“. Elektrickou motorku bude v soutěžích veteránů sedlat v barvách firmy HENNLICH její ředitel Pavel Šumera.

Motocykl je poháněn elektrickým motorem o maximálním výkonu 30 kW (40 HP). Maximální točivý moment je 163 Nm. Motocykl nemá převodovku, funguje tedy pouze na jeden rychlostní stupeň! Dosahuje maximální rychlosti přes 100 km/h. Motor pohání voděodolná Li-Ion baterie s kapacitou 5,8 kWh.

 

Průměrná doba výdrže baterie na jedno nabití je v závislosti na využívaném výkonu motoru až 1,5 hodiny. Celková životnost baterie je 1000 hodin. Její nabití ze sítě 240 V trvá 2,5 hodiny. Styl jízdy je trochu odlišný oproti klasické motorce především tím, že jezdec neřadí. Plný točivý moment na zadním kole je k dispozici od nulové rychlosti až do maxima.

Také ovládání ve vzduchu při skocích je jiné. Při zaklapnutí „plynu“ se motorka okamžitě klopí na předek. Tak držíme klukům palce!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here