Vzpomínáte na cestovně sportovní řadu SS, se kterou Ducati sklízela výborné prodejní úspěchy. Na World Ducati Week se světu ukázal její nástupce

World Ducati Week, který proběhl minulý víkend v italském Misanu, přinesl kromě řady atrakcí a show také jednu premiéru. Tak jako předloni, i tentokrát probíhala v kontejneru, kde se nesmělo fotit, a proto to byla vlastně premiéra tajná. Ovšem i tak se jedna fotka, bohužel špatné kvality, na světlo světa dostala:

 

Novinka, kterou Ducati nazývá Supersport S, bude navazovat na předchozí řadu SS. Její výroba a prodej byly ukončeny v roce 2006, jako poslední zůstal na trhu litrový model se vzduchem chlazeným motorem DS. Novinka ovšem půjde do boje s konkurencí s vodníkem, konkrétně by mělo jít o motor Testastretta 11° 937 cm3, který pohání modely Hypermotard a Hyperstrada. Dočkat bychom se tedy měli cca. 110 koní a 100 Nm. Motor je umístěn v příhradovém rámu, který připomíná ten z Monsteru 1200, stejně jako jednostranná kyvná vidlice. Tlumiče Öhlins, radiální brzdy Brembo, komfortní dvousedlo, nastavitelné plexi a další výbava poukazují na turistické schopnosti novinky.

 

Design kapotáže vychází z modelu Panigale a to včetně LEDkových světel. Hodně podobně už před nějakým časem nakreslili novinku pánové z Bar-Design, i když tady s polokapotou. Novinka by podle všeho měla být oficiálně představena na jednom z podzimních veletrhů Intermot nebo EICMA. Tak co na to říkáte?

Foto: Asphalt & Rubber

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here