Poslední podnik letošní sezony a šampionátu ADAC Junior Cup celkově absolvovali závodníci na německém okruhu Hockenheimring. Šampionát mladých motocyklových talentů, ze kterého za 27 let jeho existence vzešli i závodníci jako Stefan Bradl, Marcel Schrötter nebo Thomas Lüthi, totiž definitivně končí.

Celý víkend v Německu pronásledovalo velmi proměnlivé počasí, kdy se většina tréninků jela na mokré trati. Patrik Carda se tak společně se svým týmem musel adaptovat na trať, na které ještě nikdy nejel, a zároveň se vyrovnat i s neustálými změnami počasí.

Postupným zlepšováním Patrik dosáhl na páté místo v kvalifikaci a v sobotním závodě vybojoval díky třetímu místu další pódiové umístění.

Patrik Carda

„Začátek víkendu v Německu nebyl vůbec snadný, na této trati jsem nikdy předtím nejel, a ještě vše komplikovalo počasí, nakonec se mi ale první mokrý trénink podařilo dokončit na druhé pozici, což mi dodalo velkou motivaci. V kvalifikaci jsem vybojoval páté místo s minimální ztrátou na prvního. Před závodem začala trať osychat, takže jsme na poslední chvíli nasadili suché pneumatiky. V úvodu jsem ztrácel, protože do té doby jsem na této trati jel pouze na mokru, od pátého kola jsem jel v závěsu s Lukášem a začali jsme tahat tak, že jsem 3 kola před cílem dojel vedoucí skupinu. Chvíli jsem jel druhý, ale v závěrečném tvrdém souboji jsem uhájil třetí místo. Byl to skvělý rok a mám velkou radost z toho, že jsem sezonu zakončil pódiem. Velký dík patří všem sponzorům a fanklubu, který mne přijel podpořit. Věřím, že se nám podaří pro sezonu 2020 postoupit do IDM, kde bychom chtěli jet Supersporty 300 nebo 600.“