Valentino Rossi očekává, že v nadcházející sezoně královské kubatury MotoGP může pravidelně o vítězství bojovat až šest jezdců

Pro Valentina Rossiho odstartuje letos 26. března jeho již celkově 22. sezóna v šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů s tím, že v královské kubatuře to bude jeho již osmnáctý rok. I přesto cítí Rossi stále obrovskou motivaci a věří, že zabojuje o jubilejní desátý titul mistra světa.
 
Jak v jednom z rozhovorů Valentino prohlásil, očekává letos opět náročnou sezonu, kdy bude o vítězství v závodech bojovat spousta různých závodníků. Samotný Rossi nevylučuje ani možnost, že uvidíme stejně jako v loňském roce devět různých vítězů jednotlivých Grand Prix.
 
 
„Rozhodně neočekávám, že by letošní sezona byla snadnější než ta loňská. Je sice pravdou, že hodně silných jezdců jako Lorenzo, Iannone nebo Vinales měnili továrnu, ale já jsem přesvědčen o tom, že se s touto změnou velmi rychle vyrovnají. Nevylučuji ani možnost, že stejně jako v loňském roce uvidíme ve spoustě závodů vítězit různé jezdce, vyrovnat loňský rok, kdy vyhrálo devět jezdců, ale nebude snadné. Dle mého názoru jich ale letos minimálně šest na nejvyšším stupni určitě uvidíme,“ řekl Valentino Rossi.
 

Foto: yamaha.racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here