Pokud si chcete vyrobit průšvih, zeptejte se nás, jak… Takhle nějak podobně by mohlo znít motto uctívačů dření stupaček na americké Mulholland Highway.

Dneska si ovšem jejich video použijeme jako návod do rubriky: „Jak nejezdit“. Highsider na videu je totiž vskutku ukázkový a navíc je velice dobře vidět, co všechno udělal ten borec blbě

1/ Sedí blbě
Je v křeči, motorce vůbec nepovolí. Ruce by měly být na řidítkách jen volně položené a ne se zapírat.

2/ Zbytečný náklon
Na Mulhollandu o to jde, škrtnout si stupačkou o zem. Ale normálně je to špatně, pneumatika není při takhle velkým náklonu ideálně zatížená, nevyužíváte její největší možnou styčnou plochu a není se co divit, že podklouzne.

3/ Rovný záda
Sedí jak hřebík. To je špatně vůči těžišti motorky. Kdyby se víc položil do zatáčky, motorka by měla daleko větší stabilitu. Je dobré s tělem pracovat.

4/ Moc plynu? Ne!
A teď si to všechno sečtěte. Ruce zapřené o heft, ve kterých nemáte cit. Guma nakloněná na minimální plošku a maličkaté přidání plynu, které nemůže znamenat nic jiného, než že zadní guma podklouzne.

5/ Mohl by jet rychleji…
Bezesporu a o hodně. Kdyby seděl na motorce správně, bylo by zadní kolo větší plochou na asfaltu a bylo by i daleko lépe zatíženo. Ze zatáčky by mohl vyjet daleko rychleji a bez pádu. To je bez debat…

Foto: youtube

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here