Na nové GSX-R se vyplatilo čekat! Suzuki se rozhodla dohnat konkurenci a postavila nadupaný a moderními technologiemi nabitý superbike. Pojďte se s námi podívat, jak to funguje uvnitř jeho motoru

Suzuki se sice pochlubila výkonem 202 koní a hladším chodem v celém spektru otáček, ale už se tolik nemluví o tom, jak toho docílila. Tři krátká videa jednoduše vysvětlí nové technologie použité v motoru:

Variabilní časování ventilů Suzuki Racing VVT

Systém SR-VVT použila Suzuki poprvé už před více, jak deseti lety na svém stroji MotoGP, ale na sériové motorce je zde použit poprvé. Využívá odstředivé síly díky níž mění polohu ocelové kuličky v zakřivených drážkách, což zpomaluje časování sacích ventilů.

Ventilový rozvod Suzuki Racing Finger 

Závodnický prst – zajímavé pojmenování, nicméně Suzuki vyměnila ovládání ventilů válečkem za vahadlo. Díky tomu zlepšila kontrolu ventilu a také snížila hmotnost, což umožnilo vyšší maximální otáčky.

Výfukový tuning Alpha

Výfukové potrubí od 1/4 a 2/3 válce je propojené a ve spojkách jsou servy ovládáné klapky. V nižších otáčkách zůstávají uzavřeny, ve vyšších se pak otevírají.

 

Foto: Youtube.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here