Dle slov Mavericka Vinalese udělala Suzuki chybu v tom, že se rozhodla vyměnit oba jezdce a nenechala si v týmu zkušeného Aleixe Espargara. V roce 2017 bude modré barvy hájit Alex Rins a Andrea Iannone

Pro rok 2017 nastupuje tovární tým japonské Suzuki se zcela novou jezdeckou dvojicí, kterou utvoří zkušený Ital Andrea Iannone a mladý španělský talent Alex Rins, jenž přichází pro svoji premiérovou sezonu v královské kubatuře z Moto2.
 
 
Nyní se do hodnocení tohoto rozhodnutí pustil již bývalý jezdec týmu a současný zaměstnanec Yamahy, španělský závodník Maverick Vinales. Dle jeho slov to nebude mít Suzuki v příštím roce rozhodně snadné, protože Iannone má zcela jiný jezdecký styl a Rins si bude především zvykat na vyšší kubaturu.
 
 
„Zatím si netroufám odhadnout, jak se bude Suzuki dařit v příštím roce. Rozhodně to ale nebudou mít snadné, protože Iannone má zcela odlišný jezdecký styl, než jsem měl já. V posledních dvou letech jsme vyvíjeli motorku, která byla uzpůsobená mému stylu, to pro něj nebude snadné. Možná to bylo jen charakteristikou Ducati, ale Andrea hodně brutálně brzdí, což u Suzuki fungovat nebude. RIns je rychlý, ale bude potřebovat ještě spoustu času na to, aby si zvykl na novou motorku. Při testech byl pomalejší o jednu sekundu, musí se ještě spoustu učit, aby si zvykl na rychlost motocyklů MotoGP. Já osobně jsem nečekal, že z týmu nechají odejít Aleixe, to je dle mého názoru velká chyba,“ řekl Maverick Vinales.
 

Foto: suzuki.racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here