Po druhém závodním víkendu letošní superbikové série drží náš Kuba Smrž celkově páté pořadí v průběžném hodnocení seriálu!!! Vítězem druhé jízdy na Doningtonu Carlos Checa. Biaggi diskvalifikován za ulitý start.

*Chladný a tak trochu podmračený anglický víkend nám tak trochu zamíchal se vstupními předpoklady pro vstup do letošní WSBK sezony. Matný výkon v první jízdě a diskvalifikace ve druhé (za předčasný start) znamená, že Max Biaggi ztrácí na lídra tabulky Carlose Checu již 42 bodů – a to se bude těžce dohánět.

*Šťavnatým vyzyvatelem španělského matadora ale začíná být ale Marco Melandri, který dnes bravurně zvládl obě jízdy. V té druhé si bravurně poradil s Leonem Camierem a svou rychlostí v závěru ukázal, že Yamaha má bezesporu vůči gumám hodně dobře naladěné podvozky.

*Docela výbuch znamenaly tyhle závody pro domácí fanoušky. V Anglii, v posvátné to baště všech superbikerů, se na bednu dostal všehovšudy jen jeden jezdec – třetí místo v druhé jízdě bere Leon Camier na Aprilii. A to není zrovna moc, na to, kolik je Angličanů v závodním poli.

*Náš Kuba Smrž už neměl druhou jízdu tak dokonalou jako tu první, ale i tak se vůbec neztratil. Když potom v závěru přešel přes Rubena Xause, znamenalo to osmou výslednou příčku a tedy 42 bodů do součtu celkového pořadí…

Stav MS tedy nyní je: 1. Checa 91b., 2.Melandri 72b., 3.Haslam 53b., 4.Biaggi 49b., 5.Smrž 42b., 6.Rea 38b., 7.Camier 37b.
*příští závod se jede za tři týdny 17/4/2001 v holandském Assenu, a pozor, i ten patří mezi Jakubovo oblíbené trati!

 

Výsledky Donington Park WSBK II.jízda
1.Carlos CHECA   /Althea Racing Ducati/
2.Marco MELANDRI /Yamaha World/    +3.397
3.Leon CAMIER /Aprilia Alitalia Racing/  +5.902
4.Leon HASLAM /BMW Motorrad Motor/  +13.842
5.Joan LASCORZ /Kawasaki Racing/   +14.253
6.Jonathan REA   /Castrol Honda/   +19.413
7.Michel FABRIZIO /Suzuki Alstare/  +20.278
8.Jakub SMRZ /Effenbert-Liberty Ducati/  +21.160
9.Ayrton BADOVINI /BMW Motorrad Italia/  +24.298
10.Ruben XAUS   /Castrol Honda/   +24.907

A zde můžete, pro zajímavost, porovnat ten dnešní závod s GíPíčkovým, starým 20let:


 

 


Foto: Liberty team, Ducati

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here