Tovární tým Ducati stále neoznámil jméno náhradníka Davide Giugliana pro víkend WSBK v Thajsku, nyní se opět začíná hovořit o Troyi Baylissovi

Ducati již oficiálně potvrdila, že zraněný Ital Davide Giugliano určitě nebude moci nastoupit k druhému kolu letošní sezony šampionátu Mistrovství světa Superbiků na nové thajské trati Buriram. S tím samozřejmě vyvstává otázka, kdo zraněného Giugliana v sedle tovární Ducati Panigale nahradí, protože pravidla WSBK týmům nařizují nasadit v případě zranění náhradního jezdce.
 
Samotná továrna doposud žádné oficiální vyjádření na téma náhradního jezdce nevydala, jedním z důvodů je dle zákulisních informací i fakt, že opět probíhají jednání s australskou legendou Troyem Baylissem.
 
 
Bayliss sice původně prohlašoval, že účast v domácím závodním víkendu na australském Phillip Islandu je jedinou šancí, kdy jej opět uvidíme na trati při závodech Mistrovství světa. Po neuspokojivých výsledcích, kterými bylo třinácté a šestnácté místo, ale Bayliss rozhořčeně prohlašoval, že hlavním důvodem tohoto neúspěchu bylo málo času na adaptaci a chtěl by si zkusit reparát.
 
Pokud by tedy Bayliss kývl na nabídku Ducati, mohli bychom jej vidět na startu i v Thajsku. V případě, že by Bayliss nakonec odmítl, jako nejpravděpodobnější náhradník je zmiňován testovací jezdec Ducati – Ital Michele Pirro.
 

Foto: ducati.racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here