Pouze jeden dlouhý závod se zastávkou na dotankování paliva, to je myšlenka Paola Flamminiho pro budoucnost WSBK

Paolo Flammini, šéf společnosti Infront Motor Sports, promotéra Mistrovství světa Superbike, naznačil, jakým směrem by se mohl tento šampionát ubírat v příštích letech. Jak Flammini říká, tak navrhne týmům změnu tradičního formátu dvou závodů, za jeden delší závod, při kterém by jezdec musel do boxů na dotankování paliva.
 
„Jsme zábavní průmysl,“ říká Paolo Flammini. „Chtěl bych týmům navrhnou zajímavý experiment. V jedné nebo dvou událostech příští sezony jet pouze jeden delší závod, který by zahrnoval dotankování paliva. Vím, že fanoušci znají jen neděli o dvou závodech, ale musíme vždy hledat nové věci.“
 
Jen dodejme, že model jednoho delšího závodu a zbytku sezony se dvěma závody, se v minulosti jezdil v USA, kde Superbike při zahajovacím závodě v Daytoně byla hlavní třídou, která jela závod na 200 mil (cca 320 km), během kterého jezdec minimálně dvakrát zastavoval pro výměnu pneumatik a dotankování paliva. Dnes tento model patří třídě Sportbike, kde startují motocykly podobné evropské třídě Superstock 600. 
zdroj: www.bikeracing.cz

Foto: autor

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here