Okruhu Phillip Island v Austrálii byl dnes dějištěm finálové přípravy týmů a jezdců na start WSBK a WSS 2016.

Test WSBK Phillip Island 2016 – úterý (dopoledne)

Úřadující mistr Jonathan Rea zakončil dopolední testování týmů Motul FIM Mistrovství světa Superbike nejrychlejším časem 1’31.249, když byl se svou Kawasaki ZX-10R o 0,151 sekundy rychlejší než jezdec týmu Aruba.it Ducati, Davide Giugliano. Třetí čas dopoledního testování zajel holandský mladík Michael van der Mark.

Náš Karel Abraham byl dnes ráno zpět v akci. Během dvouhodinového testovacího programu objel celkem 27 měřených kol a zaznamenal 21. nejrychlejší čas 1:34,062.
Dopolední program byl několikrát přerušen červenou vlajkou. První se do potíží dostali Xavi Fores a Jordi Torres. Fores vyjel do štěrku v zatáčce číslo 1, zatímco v následném kole havaroval jeho krajan Jordi Torres, který byl po highside ve druhé zatáčce převezen do zdravotního střediska, kde mu oznámili, že s ránou na jeho levém lokti musí zítra podstoupit malou operaci.

Markus Reiterberger také havaroval a způsobil vyvěšení červených vlajek. Testování skončila předčasně po těžké havárii Fabia Menghiho v posledním sektoru. Menghi byl převezen do zdravotnického centra okruhu ke kontrole a následně do nemocnice v Melbourne se zlomeninou kyčle a ramena.

25. Imre Toth (HUN, Yamaha) +4,901

Test WSBK Phillip Island 2016 – úterý (odpoledne)

Francouzský jezdec Sylvain Guintoli zajel odpoledne nejrychlejší čas. V testování, které bylo opět několikrát přerušeno kvůli haváriím jezdců (Hook, Al Sulaiti, Ramos), zajel Francouz čas 1:31,940. Na druhém místě skončil Jonathan Rea, který byl o 15 setin pomalejší, zatímco třetím nejrychlejším časem se prezentoval Alex Lowes. Náš Karel Abraham zajel odpoledne čas 1:34,456, což znamenalo 19. pozici.

1. Sylvain Guintoli (FRA, Yamaha) 1:31,940