Yamaha slaví 60 let v racingu a Američané nechtěli s oslavami zůstat pozadu. Na veletrhu AIMExpo na Floridě představila Yamaha US parádního flata se základem v MT-07

„Už když Yamaha poprvé představila FZ-07 (u nás MT-07), napadlo nás, že tenhle řadový dvouválec s Crossplane bude skvěle fungovat v nižších a středních otáčkách a tudíž bude ideální na závody flat track.“ vysvětluje prvotní myšlenku Keith McCarty, manažer divize Motorsport Racing Yamaha US. Myšlenka vážně dobrá, ten motor je na flat jako dělanej.

 

Yamaha na práci na této motorce najala Jeffa Palhegyho z JPD Cycles, který má za sebou desítky customů včetně několika flatových speciálů se staršími motory této značky. Ten se do toho pustil pěkně zhurta, z původní motorky zůstal vlastně jen motor a část elektriky. Rám je vlastní výroby, včetně zadní kyvné vidlice s nastavitelnou geometrií. Přední vidlice pochází ze starší R6 a byla samozřejmě upravena, zadní tlumič je Öhlins.

 

Když flat, tak to chtělo speciální kola, která Jeff našel u Propulsion Labs Wheels. Brzdy na předku chybí, ve flat tracku je přední brzda zakázána, zadek je originál. Na motoru krom palivové mapy žádné zásadní změny nejsou, za zmínku stojí kompletní výfuková soustava od amerických specialistů Graves. Kompletní kapotáž ve výročních barvách pak JPD dělali sami. Motorka, která sice sériovou výrobu neovlivní, ale na pohled krása a s tím motorem si pánové na trati rozhodně užijou hodně zábavy.

Foto: Yamaha USA

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here