Ještě jednou na téma Yamaha a flat track. Tento koncept má na svědomí Yamaha US, vychází z MT-07 a závodní oddělení se s ním rozhodlo oslavit 60 let Yamahy v racingu

Myšlenka vážně dobrá, ten motor je na flat jako dělanej. Yamaha na práci na této motorce najala Jeffa Palhegyiho z JPD Cycles, který má za sebou desítky customů včetně několika flatových speciálů se staršími motory této značky.

Ten se do toho pustil pěkně zhurta, z původní motorky zůstal vlastně jen motor a část elektriky. Rám je vlastní výroby, včetně zadní kyvné vidlice s nastavitelnou geometrií. Přední vidlice pochází z R6 a byla samozřejmě upravena (mimo jiné otočena), zadní tlumič je Öhlins. Když flat, tak to chtělo speciální kola, která Jeff našel u Propulsion Labs Wheels.


Brzdy na předku chybí, ve flat tracku je přední brzda zakázána, zadek je originál. Na motoru krom palivové mapy žádné zásadní změny nejsou, za zmínku stojí kompletní výfuková soustava od amerických specialistů Graves. Kompletní kapotáž ve výročních barvách pak JPD dělali sami.

Motorka, která sice sériovou výrobu neovlivní, ale na pohled krása a s tím motorem si pánové na trati rozhodně užijou hodně zábavy.

 

Foto: archiv, yamaha

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here