Řadu MT u Yamahy doplnil na podzimním veletrhu EICMA nový řadový dvouválec v modelu MT-07. Od začátku bylo jasné, že Yamaha s ním chce útočit na levné modely konkurence, i tak nám ale oznámení ceny vyrazilo dech

U Yamahy řadový dvouválec menšího objemu chyběl. Ten nový o objemu 689 cm3 má výkon 75 koní a točivý moment 68 Nm už při 6500 otáčkách. Při suché hmotnosti pouhých 164 kg by mělo jít o hodně zábavnou strojovnu. Motor má systém přetočených ojničních čepů, takže slibuje parádní zvuk a tah ve středním otáčkovém pásmu.

Zcela nová je šestistupňová převodovka. Podle Yamahy má motor výbornou účinnost, což slibuje nízkou spotřebu paliva a motorka bude k dispozici i ve verzi pro řidičáky typu A2, které jsou omezeny na 35 kW a můžete je řídit už od osmnácti let.

Motorka slibuje velmi úzkou stavbu a kompaktní podvozek s nízko umístěným sedlem (805 mm od země). Geometrie podvozku je naladěna pro vzrušující zážitky, alespoň to tvrdí továrna.

 

Zadní kyvka je zcela nová a má asymetrický tvar. 10paprskové ráfky jsou z lehké slitiny a motorku budou brzdit 282 mm disky s čtyřpískovými třmeny. Budíky jsou kompletně digitální a zadní světlo je z LED diod.

A teď to nejdůležitější. Ač při důkladném prozkoumání nevypadá MT-07 jako ultralevná motorka, opak je pravdou. Yamaha oznámila pro ČR cenu 129.990 Kč, čímž zatnula pomyslnou mačetu do zad ostatní japonské konkurenci.


Foto: Yamaha Motor Europe

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here