Český motocyklový závodník Ondřej Klymčiw má za sebou den v peruánské nemocnici. Tam byl převezen po těžkých zraněních, která utrpěl při pádu ve třetí etapě na rallye Dakar 2018. Přinášíme aktualizace o jeho zdravotním stavu.

Český tým Klymčiw Racing má za sebou nejtěžší den letošní dakarské rallye. Ondřej Klymčiw, který měl soutěž výborně rozjetou, bohužel ve třetí etapě spadl a co hůř, utrpěl vážná zranění. Kvůli tomu musel být okamžitě letecky převezen do nemocnice v Limě, hlavním městě Peru.

Lékaři Ondru pro začátek přivedli do stabilizovaného stavu a umělého spánku. Poté podstoupil spoustu vyšetření, po kterých bylo zjištěno, že si zlomil dva obratle a pohmoždil plíce. Původní zprávy o poranění hlavy se naštěstí nepotvrdily a hybnost by měla být zachována.

Po celodenním čekání přišli lékaři s důležitou a hlavně dobrou zprávou. Ondrův zdravotní stav se zlepšuje! Nejsou žádné komplikace. Český závodník je stále udržován v umělém spánku kvůli otoku plic, ale už zítra večer (našeho času) ho budou probouzet. Nejvážnějším zraněním tak zůstávají zlomeniny obratlů.

Všem děkujeme za pozitivní zprávy a sílu, kterou Ondrovi posíláte.

Mezi tím, co byl Ondřej Klymčiw v péči lékařů, zbytek týmu vyrazil do další etapy. Dnes byla na programu čtvrtá, která vedla opět přes duny pouště Ica. Závodníky čekal hromadný start a poté 330 km měřeného úseku kolem města San Juan de Marcona. (Celkem najeli 444 km).

Z týmu Klymčiw Racing náročnou etapu nejlépe zvládl Petr Vlček, který dojel do cíle v čase 6:04:42 se ztrátou 1:56:19. Díky tomu se zařadil na pěkné 65. místo, takže se posunul o téměř dvacet pozic dopředu. Místa získával průběžně během celé etapy, kdy na každém průjezdním bodě byl o pár příček výš. V celkovém hodnocení je to prozatím 66. místo, ale to se může ještě změnit po dojetí všech závodníků či po rozdání penalizací.

Jako druhý dorazil do cíle Bill Conger, který měřený úsek zajel za 7:03:19, takže byla jeho ztráta 2:54:56. Bill na začátku etapy ztratil pár míst, ale poté se začínal zlepšovat. Nicméně v posledním měřeném úseku nabral větší ztrátu a je to zatím 94. místo v cíli.

Gabriela Novotná byla poslední, na koho jsme v bivaku čekali. Gábina se během dne posunula o pár míst dopředu a nejvíce jich získala v závěru etapy. Etapu zvládla za 7:49:04 a její ztráta je 3:16:40. To stačí zatím na průběžné 99. místo.

Pozn. Upozorňujeme, že v době odesílání této zprávy nebyly výsledky kompletní, takže může dojít ke změně.

#OK #OK22 #ONDREJKLYMCIW #DAKAR2018 #PETRVLCEK #GABRIELANOVOTNA #BILLCONGER #KLYMCIWRACING