Dne se dakarská karavana přesunula do bivaku Al Ula etapou měřící 583 kilometrů. Rychlostní zkouška o délce 342 km byla velmi složitá na navigaci, ale jinak rychlá po kamenitých pistách a platech.

 

 

David Pabiška: 

Navigace byla dneska extrémně náročná a moje dvouletá navigační pauza se projevila naplno. Zažil jsem hodně etap se složitou a těžkou navigací, ale nikdy ne v délce 370 kilometrů. Bloudil jsem hodně, tím jak se na to člověk soustředí, tak jde samozřejmě znatelně dolů rychlost, takže za mě dneska spokojenost, že jsem v cíli bez penalizací. Jenom se modlím, aby to nebylo zítra stejné.

David Pabiška dojel na 38. místě a v celkovém pořadí si polepšil na 31. příčku. V pořadí Original by Motul dojel David etapu na 5. místě, ale i 2 etapy před koncem drží 4. místo celkového pořadí kategorie.

 

 

 

Rudolf Lhotský:

Dnešní etapa patřila mezi ty jednodušší co se jízdy týče, ale navigačně to bylo hodně složité. Ráno jsem předjel pár soupeřů, ale poté jsem ve Fesh-feshi upadl, bouchnul se do hlavy a dalších 100 kilometrů jsem se z toho dostával. Nebylo to příjemné. Ale dojel jsem, dnes musím víc pracovat na motorce, začala lehce zlobit spojka, tak to rozeberu a uvidíme.

Rudolf Lhotský dnes zajel 46. čas což znamenalo 9. příčku v Original by Motul. V celkovém pořadí mu patří 43. místo a v Original by Motul si drží 9. pozici.

 

 

Předposlední etapa zavede závodníky do Yanbu. Etapa měla původně měřit 511 kilometrů, ale byla zkrácena na 466 km z důvodu počasí v oblasti v posledních dnech, kdy déšť podmáčel cesty. Přejezdy čítají dalších 134 kilometrů.

I se zkrácením čekají na startovní pole poslední duny letošního ročníku a budou náročné. Dle pořadatele dojde k oddělení zrna od plev. Tak uvidíme, o čem všem tato etapa rozhodne.

 


zdroj: TZ

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno