Na poslední červencovou sobotu si připravil Petr Pilát svou každoroční akci Pilníkovo pozdní odpoledne, které bylo letos již třinácté. Takovou akci plnou adrenalinu a zábavy jsme nemohli vynechat.

Máme za sebou další vydařený ročník Pilníkova pozdního odpoledne. Jak už z názvu vyplývá, jedná se o akci, kterou pořádá Petr Pilát, přední český freestyle motokrosař. Letos šlo o již 13. ročník, který opět uspořádal se svou rodinou v jeho tréninkovém centru v Čerčanech. I přesto, že bylo letos opravdu velké horko, takovou akci si nenechala ujít spousta diváků a celý areál se rychle zaplnil. Vstupné bylo dobrovolné, takže tahle akce je přístupná opravdu všem.

“Je to neuvěřitelné, kolik se nás tu opět sešlo. Když si vzpomenu na naše začátky a teď tu máme již 13. ročník. Díky moc, že jste se přišli a vítám vás v mém tréninkovém areálu, kde trénuji přibližně 15 let,” uvedl při zahájení Petr Pilát.

Petr Pilát

Poté už se naplno rozjel nabitý program. Tím, že se na ploše pořád něco dělo, zůstávali diváci stále ve varu i přes to, že nakonec došlo k neplánovaným úpravám harmonogramu. Na úvod se na pódiu představil bojovník MMA a několikanásobný šampion Karlos “Terminator” Vémola z Hanuman Gym Pargue, takže jsme mohli nahlédnout na jeho trénink a předvedl i pár bojových technik. Dobrovolníci ho mohli i trefit, i když u všech panovaly obavy, aby jim to “Terminátor” nechtěl vrátit.

To už ale nastal čas na motorky a jako první se ve vzduchu prolétli Petrovi svěřenci z jeho FMX akademie. Byli to kluci teprve ve věku 12 – 14 let, kteří už zkouší první triky a šlo jim to výborně. Navíc díky publiku se začali hecovat stále k lepším výkonům, takže nám tu postupně vyrůstá další generace jezdců FMX. Kluky z akademie hned poté vystřídali starší závodníci a Petrovi kamarádi. Byla tu spousta českých jezdců, ale také dva z Polska. Jmenujme například Matěje Česáka, Zdeňka Fuska, Marcina Lukaszczyka, Tomáše Lysáčka, Michala Romančíka, Pavla Poláška či Vaška Navláčila, pro kterého to byla první show před publikem. V tu chvíli odložil Petr Pilát mikrofon, nasadil si přilbu a už jsme ho mohli sledovat ve vzduchu.

O zpestření programu se postarala také soutěž pro děti, které si odnesly věcné ceny od sponzorů. Dále pak vystoupení Flying Boys z Kolína, kteří se také prolétli vzduchem, ale po výskocích z trampolíny. Kromě toho s lehčím zpožděním kvůli bouřce přiletěl mistr ve svém oboru Martin Šonka, pilot světové série Red Bull Air Race, mistr Evropy a vicemistr světa v letecké akrobacii. Jeho kousky ve vzduchu doslova tajily dech nejednoho diváka. V tu chvíli už se na pódiu připravovala oblíbená česká kapela Divokej Bill, která to nemá do Čerčan tak daleko. Kromě ní již předtím krátce zazpíval několik svých hitů i Daniel Landa, takže šlo o pěknou kombinaci hudby a adrenalinu. Tuhle akci nevynechal ani český závodník z MotoGP Karel Abraham.

Na závěr programu čekal jezdce závod v rámci mistrovství ČR v FMX. Závodníci tak předváděli to nejlepší, co umí a snažili se zapůsobit na porotu, ve které byl legendární Petr Kuchař, průkopník tohoto sportu u nás. Vítězný pohár si odvezl sám organizátor Petr Pilát, který například předvedl jeho oblíbený trik Travise Pastrany či svůj vlastní, se kterými ovládl i loňské pražské Gladiator Games. Kdo měl zájem, mohl večer pokračovat na after party.

Na závěr k tomu Petr Pilát dodává: “Je to za námi a všem bych chtěl poděkovat za to, že přišli a zůstali, i když bylo tak obrovské horko! Asi jsem to tam “nahoře” trochu přeplatil. Horko jsem nemohl ovlivnit, ale kdyby začalo pršet, tak tím by akce skončila. Také mi bylo celý den horko v helmě a motokrosovém oblečení. Chci poděkovat rodině, sponzorům a kamarádům, bez nich by to nešlo… Ale nešlo by to hlavně, kdyby nepřišli všichni diváci. Díky.”

Petrovi chci poděkovat za pozvání a za dobře zvládnutou akci, kterou organizuje sám jen s pár blízkými. O to víc si zaslouží uznání, že ve svém tak nabitém závodním programu dokáže najít čas a uspořádat něco pro lidi ze svého okolí. Doufám, že ho tento elán nepřejde a uvidíme se na příštím ročníku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno