Mistrovství světa Endurance 2017/2018 zahájilo na francouzském okruhu Paul Ricard čtyřiadvacetihodinovým závodem Bol d´Or novou sezonu, která je opět rozložená do dvou kalendářních roků. Z vítězství se po 683 kolech radoval tým GMT94 Yamaha, který nastoupil ve složení David Checa, Niccolo Canepa a Mickael di Meglio. O devět kol méně objel celkově druhý WEPOL BMW Motorrad Team by penz13.com.

Trojici nejúspěšnějších doplnil tým Honda Endurance Racing, ve kterém trénoval jako čtvrtý jezdec náš Honza Halbich.

Výborný úspěch ale zaznamenal český tým IVRacing BMW Motorrad CSEU, který skončil na celkovém pátém místě. Tým Viktora Nosse se představil s trojicí Karel Hanika, Fabrizio Lai a Julian Mayer.
Na celkovém 20. místě skončil tým Zuff Racing Team, ve kterém startoval slovenský závodník Tomáš Svitok. Naopak smůlu měl slovenský tým Maco Racing, který ze závodu odstoupil již po 172 kolech.