Je to téma, které Vás zajímá. Jak to bude letos v Mostě s ježděním, jestli budou zapotřebí tlumivky a kde je případně pořídit? Předali jsme vaše dotazy zástupcům AMD Most, a zde jsou jasné odpovědi:

 

MH: Jak to bude při běžném agenturním ježdění, okruhových dnech? Budou se vyžadovat tlumivky? Jak to bude s nesériovými výfuky?

AMD: V každém laděném (neoriginálním) výfuku musí být tlumicí vložka, a to i při splnění maximálního hlukového limitu 102 dB. V sériovém výfuku tlumicí vložka být nemusí ani v případě, že je bez přepážky (otevřený).

Podmínkou však je, že bude opatřen platným homologačním znakem, musí také v každém případě splnit maximální hlukový limit. Pokud přijedete na autodrom s laděným výfukem a nebudete mít vložku, jezdit po okruhu nemůžete.

 

MH: Jak si opatřím tlumicí vložku?

AMD: Zakoupit a nechat si namontovat univerzální vložku je možné v servisu mosteckého autodromu. Nabízené typy a ceny vložek najdete na webových stránkách autodromu. Upozorňujeme, že jejich počet je omezený. Doporučujeme proto si vložku, případně i montáž předem objednat.

Autodrom také spolupracuje s firmou RP Tuning, která nabízí výfuky na motocykly, a to včetně tlumicích vložek.

 

 

MH: Jak se bude provádět kontrola, respektive co bude muset případný zájemce o ježdění splnit, když se bude chtít svézt?

AMD: Kontrola přítomnosti tlumicích vložek ve výfuku bude vizuální, a to u všech motocyklů při vjezdu na dráhu. Při každé jízdě navíc určený pracovník změří hluk také u vybraných motocyklů, a to i v případě, že jejich výfuk bude mít tlumicí vložku.

Pokud motorka i tak přesáhne hlukový limit 102 dB, podrobí se podrobnější kontrole zaměstnanců sportovního oddělení autodromu a poté bude znovu změřena. Stroje, které kontrolou neprojdou, traťový komisař na dráhu nepustí. Může se totiž jednat o nevyhovující starý výfuk s vypálenou náplní. I takové případy lze však řešit v servisu autodromu.

 

MH: Pojede se v Mostě letos (tj. 2018) na autodromu nějaký závod motorek?

AMD: Samotný autodrom ale není pořadatelem žádného motocyklového závodu v letošní sezoně. Diváci však mohou zhlédnout podniky jiných organizátorů:

 

Závodní termíny AMD Most:


18.–21. 5. 2018
/ DMV Inter Cup (DIC), DMV Rundstrecken Championship (DCR), Deutsche Langstrecken Cup (DCL)

To jsou německé národní šampionáty motocyklů různých kubatur.

17.–19. 8. 2018 / The Most Historic Motorcycle Weekend

Závody historických silničních motocyklů.

Na obě zmíněné akce má veřejnost vstup zdarma.

 

*Kdy si můžou lidi s motorkama přijet zajezdit?

Volné jízdy aut a motocyklů na velkém závodním okruhu autodromu:

  • května; 7. června; 16. července a 9. srpna
  • vždy od 9.00 do 18.00 s přestávkou od 13.00 do 14.00 hod

 


ilustrační foto: Honza Karásek

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno