Kolem značky H-D je poslední dobou u nás pěkný šrumec, především v souvislosti s letními oslavami 115. výročí založení značky, které se odehrají v Praze. Až by v tom málem zapadlo další důležité výročí, jež bychom tímto rádi připomněli.

V našem hlavním městě totiž působí nejstarší oficiální klub příznivců značky Harley-Davidson. Konkrétně mluvíme o 90 letech, 25. 2. 1928 se v hotelu Gráf sešlo na ustavujícím jednání valné hromady 44 členů HCP a byly schváleny stanovy Harley Clubu Praha. O několik měsíců dříve, v říjnu 1927, tomu předcházela svatba tehdy slavného závodníka Bohumila Turka, který byl zároveň ředitelem firmy Tesárek dovážející motocykly H-D do Československa.

Tady se sešlo několik desítek jezdců na H-D a během hostiny vznikla myšlenka založit klub a organizovat společné akce. To se v podstatě děje v H-DCP dodnes, i když druhá světová válka i komunistická vláda tomu rozhodně nepřály a členové klubu museli překonat mnohé překážky. Proto jsme moc rádi, že se nevzdali, a dnes může Harley-Davidson Club Praha oslavit krásné 90. narozeniny.

Gratulujeme a těšíme se na další akce, kde budou k vidění mimo jiné nádherné historické stroje, které členové klubu renovují.

Pokud vás činnost H-DCP zajímá, podívejte se na: www.hdcp.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno