Karel Abraham, jezdec Reale Avintia Racing Teamu, dokončil závod MotoGP na australském okruhu Phillip Island na 14. pozici a do celkové klasifikace si tak připsal další dva světové body.

Bohužel druhý jezdec týmu, Španěl Esteve Rabat, musel závod předčasně ukončit, a to kvůli problému se zraněním z japonského Motegi.

 

 

Karel Abraham

*Určitě to nebyl ten nejlepší závod, který jsme letos zajeli, ale byl dobrý. Jsem opravdu rád za body, které jsou samozřejmě velmi důležité. Před začátkem závodu jsme se stále snažili vybrat zadní pneumatiku, protože jsem si nebyl jistý podmínkami a počasím, ale nakonec jsme si vybrali měkkou variantu, ale stále jsem si nebyl jistý, jestli to bude lepší nebo ne.

*Bylo to velmi obtížné, zejména na konci závodu, kdy zadní pneumatika už nefungovala a já jsem s tím hodně bojoval, ale zvládli jsme to. Také mi to před koncem závodu hodně podklouzlo, byl jsem velmi blízko k havárii a předjel mne Syahrin, ale předjel jsem ho zpět.

*Bohužel v posledním kole měl Viñales velkou havárii a já získal dva body, což je skvělé a jsem opravdu rád, že mohu zapsat více bodů do šampionátu. I když to nebyl nejlepší závod, byl to dobrý závod podle výkonu, byl jsem tam a jezdil konzistentní časy na kolo.

 
Stav MS MotoGP před posledními dvěma podniky:

 

 


zdroj: bikeracing.cz/motogp.com

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno