Španělský jezdec Alvaro Bautista ve svém domácím závodě v Barceloně dojel do cíle na sedmém místě a podruhé v řadě tak zaznamenal top ten výsledek. Náš Karel Abraham během nedělního závodu MotoGP v rámci Grand Prix Catalunye na okruhu v Montmelo vytěžil z pádů rychlejších jezdců Danila Petrucciho a Jacka Millera, ale i z odstoupení  neděli skvěle jedoucího Aleixe Espargara, a do cíle závodu nakonec přijel na 14. pozici, což po dvou nulách znamená příděl dvou světových bodů.

Álvaro Bautista

„Závod byl těžký, měli jsme dobrý start a během prvních pár kol jsem nechtěl moc tlačit na pneumatiky, protože jsem věděl, že je budu na konci potřebovat. I když jsem měl nutkání vrátit se dopředu, rozhodl jsem se držet zpátky. Později jsem cítil, že se pneumatiky začaly zhoršovat. V závěrečné části závodu jsem byl blízko k několika chlapcům, ale ztratil jsem předek na konci roviny a v posledních několika kolech jsem s nimi nedokázal bojovat. Také zadek byl pryč, ale dojeli jsme do cíle a podruhé v řadě to bylo nedaleko jezdců vpředu. Budeme v tom pokračovat v dalších závodech.“

Karel Abraham
„Myslím, že pro nás to je velmi dobrý víkend. Každý den jsme zlepšovali naši rychlost a naši pozici. Včera jsme se pokusili o delší jízdu a vypadalo to celkem dobře. Byl jsem schopen předjet pár jezdců, kteří jeli dobře a na začátku jsem dlouho jel s Lorisem Bazem, ale bohužel jsem s ním nemohl zůstat, protože po osmi nebo devíti kolech jsem cítil problém se zadní pneumatikou. Měli jsme pro tuto situaci připravenou palivovou mapu, ale musel jsem počkat, až ji využiji ve druhé polovině závodu. Pomohlo mi to během několika kol, ale pak pneumatika opět ztratila výkon a posledních osm kol jsem musel použít nouzovou mapu, která by normálně byla pouze na posledních pár kol. Od tohoto okamžiku se motocykl špatně dostával ze zatáček a navíc jsem byl na hranici s přední pneumatikou, což musím říct bylo velmi dobré. Ztratil jsem kontakt se skupinou před sebou a byl jsem vyděšený, protože kluci za mnou se každým kolem dotahovali, ale nakonec jsem zůstal na čtrnáctém místě, což je pro nás opravdu skvělý výsledek. Chtěl bych poděkovat celému týmu, protože musím zopakovat, kolik problémů jsme měli při testu, ale všichni jsme tvrdě pracovali a byli jsme odměněni dvěma důležitými body do našeho šampionátu.“