Českého motocyklového závodníka Karla Abrahama čeká po dvoutýdenní pauze další závod MotoGP. Série se přesouvá do Austrálie na Abajův oblíbený Phillip Island. Jezdec týmu Cardion AB Motoracing si na něm bude chtít vynahradit poslední závod v japonském Motegi, do nějž kvůli zdravotním potížím nenastoupil

Podzimní část sezony MotoGP poznamenal nepříjemný pád v Aragonu, který pro Karla skončil otřesem mozku. Po dvoutýdenní rekonvalescenci odjel do Japonska, do závodu ale kvůli přetrvávajícím problémům nenastoupil.

„Měl jsem dva týdny na odpočinek a snažil jsem se trénovat, abych se dostal zpátky do formy,“ říká jedenadvacetiletý český jezdec. Společně s týmem odcestoval z Japonska přímo do Austrálie. „Rozhodli jsme se nevracet se do České republiky a letěli jsme přímo do Austrálie. Ušetřilo nám to další nepříjemné zvykání na rozdílné časové pásmo,“ vysvětlil Abraham.

V předchozích sezonách, které Abraham odjezdil v nižších kubaturách, patřil australský Phillip Island k jeho nejoblíbenějším tratím. „V MotoGP je ale každá trať jiná, sám jsem zvědavý, jestli mi bude dál vyhovovat,“ říká závodník. A jedním dechem dodává, že na okruhu jej kromě samotné trati přitahuje i specifické okolí a drsnější podnebí. Jezdci se kvůli položení okruhu přímo na pobřeží Tichého oceánu musejí mimo jiné vyrovnávat se silným větrem.

Vzhledem k časovému posunu se první a druhý měřený trénink uskuteční již v noci ze čtvrtku na pátek, a to od 02:10 a 06:10 SEČ.

Cítím se dobře, uvidíme, jak se budu cítit na motocyklu,“ dodává Karel Abraham, který na druhého letošního nováčka v MotoGP Cala Crutchlowa ztrácí sedm bodů a je na čtrnáctém místě v průběžném pořadí mistrovství světa silničních motocyklů.

Foto: Cardion AB Motoracing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno