Byla to nejinfarktovější neděle, alespoň pro českého motocyklového fanouška, posledních let. To datum 7. listopadu 2010 si pamatujme, protože v tento den získaly české barvy první historické vítězství v kubatuře Moto2! Zasloužené, vydřené a parádní.

A jaký že to byl závod od samotného Karla Abrahama? Opravdu excelentní, profesionálně zmáknutý. Karel se ihned po startu dostal do čtveřice těch nejrychlejších a co víc, těsně před koncem dokázal zaznamenat i nejrychlejší kolo dne.

Byl neustále v boji o pódiové umístění, držel se i atakoval. Již úřadující mistr světa Toni Elias měl s brněnským jezdcem tolik práce, že se možná chvílemi divil i on sám. Co naplat, v nejnabitější třídě nespadne medaile zadarmo do klína nikomu.

A byl to právě Toni Elias, který přinesl do celé sedmadvacetiokruhové hádanky nečekané rozřešení. Jede se poslední kolo, chybí několik zatáček do cíle. Abaja je aktuálně na čtvrté pozici a my si všichni moc moc přejeme, aby se povedlo poskočit na medailovou příčku. Přichází mírná levá zatáčka v horní části okruhu a Elias se rozhodne naráz získat vítězství – lehce podjíždí Simona, ale Iannone už mu nedává místo, oba jezdci o sebe v ten okamžik zavadí.

Španěl letí z dráhy ven, Ital musí oblouk vykroužit daleko větším poloměrem. Před Karlem se otevírá malinká skulinka a on už je natolik vyzrálým jezdcem, že ji nemůže nevyužít. Prosmýkne se na první pozici a nabídnutou šanci už nepustí. Ještě na cílové rovince podle vlastních slov do posledního okamžiku čekal, kdy se za ním někdo vyřítí, že se někdo pokusí zaútočit. Soupeři ale již neměli ani rychlost, ani síly.
Karel Abraham bral vítězství a nejen na okruhu ve Valencii mohly propuknout mohutné oslavy.

Co řekl Karel po svém vítězství:
„Jsem hrozně šťastný z tohoto vítězství, protože to ukazuje nejen lidem, ale i mně, že můžeme bojovat o vítězství a získávat pódia. Od doby, kdy jsem v Japonsku získal první pódium, jsme vždy bojovali vpředu s nejlepšími. Jsem proto s těmito výsledky hodně spokojený, zvláště pak s tímto vítězstvím.

Na konci závodu jsem měl trochu štěstí. Toni udělal velkou chybu, ale to je závodění – jednou mám štěstí já, jednou někdo jiný. Byl to velký boj a já na jeho konci ochutnal vítězství poté, co jsem velkou část závodu jezdil druhý, třetí nebo čtvrtý. Toto je pro mne velký den, ale nyní jsem již velmi vzrušený startem v MotoGP.“

Foto: www.karelabraham.com

Sdílejte
Předchozí článekKrugger Veon
Další článek10. Motorrad Days

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here