ACCR Czech Talent Team se po krátké době opět rozrůstá. Autoklub České republiky výrazně pomáhá mladým talentům v mnoha motoristických disciplínách. Úspěšný projekt nyní posiluje Petr Nikodém a Jakub Novotný za autokros, trialista David Fabián, Jan Ulman za supermoto a novopečený juniorský mistr světa v motokrosu – Vítězslav Marek.

Prozatím nejpočetnější přírůstek do ACCR Czech Talent Teamu byl logickým krokem vzhledem k věku a skvělým výsledkům výše zmíněných závodníků, kteří byli v hledáčku Autoklubu ČR již delší čas.

 

VÍTĚZSLAV MAREK – MOTOKROS

 

Je mu teprve jedenáct let, ale už se může pochlubit výraznými úspěchy v mistrovství republiky a Evropy v motokrosu. Při nedávném MX Junior v Itálii se mu podařilo vybojovat titul mistra světa ve třídě 65 ccm, který doplnil uplynulý víkend ziskem titulu mistr Evropy ve třídě EMX65.

Na motorku usedl poprvé ve třech letech a už o rok později odjel svůj první závod. V roce 2017 startoval v mistrovství Evropy a jen kvůli zranění a dvěma vynechaným závodům nemohl startovat ve finálovém závodě v Lokti.

Letos Víťa zkouší i silnější „pětaosmdesátku,“ a je neskutečné, že dokáže přesednout z motorky na motorku a zajet dva závody za sebou. V MMČR juniorů se po čtyřech odjetých závodech drží na čele průběžného pořadí v obou kubaturách.

 

Zpráva o tom, že jsem byl zařazen do ACCR Czech Talent Teamu mě velice potěšila. Moc si toho vážím a beru to jako takovou odměnu za mé dosavadní výsledky. I když přesně nevím, co to bude pro mě znamenat, tak i nadále chci co nejlépe reprezentovat naší republiku v zahraničí. Na závodech u nás se nyní již více zaměřím na třídu pětaosmdesátek, ve které chci udržet první místo a získat titul. Vím ale, že to budu mít hodně těžké,“ poznamenal novopečený mistr světa a Evropy ve třídě 65.

 

JAN ULMAN – SUPERMOTO

 

Rovněž jedenáctiletý Honza Ulman je na motorce také jako doma. Jeho disciplínou je Supermoto, ve které při své premiéře v mistrovství Evropy v loňském roce vybojoval titul ve třídě 85ccm. To se mu podařilo při finálovém klání v bulharském Plevenu. A v Belgii dokázal vyhrát nesmírně populární městský závod v Mettet. Honza tak navazuje na skvělé výsledky Pavla Kejmara, který nadějného závodníka již několik let vede.

K motorce Honzu přivedl otec, i když si o ní řekl sám. V necelých pěti letech jezdil na Yamaze PW50. Brzy se zhlédl v disciplíně Supermoto, která dle jeho slov kombinuje silnici, motokros a flattrack. Ve volném čase si občas vyzkouší i trial.

„Mám rád všechno, co má řídítka, ale nejvíce mě oslovila disciplína Supermoto, která spojuje prvky několika dalších disciplín. V letošní sezóně bych chtěl obhájit loňský titul Mistra Evropy, takže nás ještě čeká hodně práce. Je super, že budu patřit do ACCR Czech Talent Teamu se všemi ostatními mladými závodníky, kteří v něm už jsou nebo právě vstupují. Děkuji za velkou příležitost,“ prozradil další z nových členů týmu.

 

 

 

DAVID FABIÁN – TRIAL

 

Davidovi Fabiánovi je třináct let a na trialovém motocyklu to umí skvěle. Vždyť také pravidelně trénuje ve Španělsku, které je doménou trialu a líhní mnoha motocyklových šampionů.

David začínal pod vedením svého otce už jako tříletý, o dva roky později odstartoval do svých prvních závodů. Od deseti let jede „stopětadvacítky“ a v domácím šampionátu je historicky nejmladším jezdcem startujícím v kategorii A.

Ve svých třinácti letech drží čtyři tituly mistra České republiky a v loňském roce získal stříbro v mistrovství Evropy v juniorské kategorii od 12 do 16 let. David toho zvládá opravdu hodně. V letošní sezóně startuje v mistrovství Evropy, dále v neskutečně obsazeném mistrovství Španělska, kde si drží třetí místo v průběžném pořadí. V domácím šampionátu se pohybuje mezi čtvrtým a pátým místem.

 

„Letošní sezóna je pro mě opravdu nabitá, startuji ve třech šampionátech. Je to sice náročné, ale přináší mi to spoustu nových zkušeností, hlavně Španělsko. To, že jsem byl vybrán do ACCR Czech Talent Teamu, je pro mě velká čest. Jsem moc rád, že budu patřit do týmu s tolika dalšími skvělými závodníky z různých disciplín. Věřím, že se dokážu odvděčit dobrými výkony,“ těší se mladý trialista.

 

PETR NIKODÉM – AUTOKROS

 

Petr začínal s autokrosem už ve čtyřech letech a hned svůj první závod v Humpolci vyhrál – k velkému překvapení všech. V té době chodil do školky a jistotu za volantem získával v malé bugině za tátou na čtyřkolce.

V roce 2005 získal svůj první titul, když se stal mistrem ČR v Racer Buggy 160. A pak už to šlo jako po másle. Následovaly dva tituly mistra ČR v Racer Buggy 125, titul ve „dvěstěpadesátkách“ a v roce 2014 přišel první velký úspěch v Evropě. V divizi Junior Buggy obsadil Petr 3. místo.

Petrova kariéra šla strmě nahoru a od roku 2015 startuje v početně velmi obsazené divizi Buggy  1600. A hned to tam začal sázet. Po dvou domácích titulech v letech 2015 a 2016 se stal v osmnácti letech nejmladším evropským šampionem v divizi Buggy 1600 v roce 2017. O rok později tento skvělý výsledek obhájil. Petr Nikodém je velký sympaťák a přes své mládí se už dokázal tučným písmem zapsat do historie českého i evropského autokrosu.

 

„Jsem opravdu rád za příležitost stát se členem ACCR Czech Talent Teamu. Máme za sebou slušné výsledky doma i v Evropě, je na co navazovat a doufám, že ještě nějaké tituly přivezu,“ řekl s úsměvem Petr a dodal: „pochopitelně vnímám i velký respekt a zodpovědnost, ale už se moc těším, až nalepíme krásné logo ACCR Czech Talent Teamu na náš autokrosový speciál.“

 

 

JAKUB NOVOTNÝ – AUTOKROS

 

Patnáctiletý rodák z východočeského Jičína do své první Racer Buggy usedl ve čtyřech letech. K autokrosu ho přivedl otec a děda, když koupili první buginu a poslali s ní malého Kubu na pole. V roce 2016 vybojoval třetí místo v domácím mistrovství, ale to už startoval v divizi Junior Buggy. V následující sezóně si poprvé vyzkoušel i Evropu a při své premiéře v tomto šampionátu obsadil 6. místo, které ještě „vyladil“ stříbrnou pozicí v mistrovství ČR. V loňském roce prožil Kuba fantastickou sezónu, když vybojoval titul mistra Evropy a mistra ČR v divizi Junior Buggy. Takže letošní cíl má jednoznačný, obhájit tyto skvělé výsledky.

 

„Od malička žiju autokrosem a všeobecně motoristickým sportem, takže sleduji i ACCR Czech Talent Team a výsledky jeho členů. Když jsem se dozvěděl, že se mohu stát součástí tohoto týmu, měl jsem velkou radost a zároveň také silný pocit zodpovědnosti. Nicméně věřím, že se mi bude i nadále dařit a přivezu do společného týmu českých talentů ještě mnoho cenných trofejí,“ podotkl Kuba Novotný.

 „S naším projektem ACCR Czech Talent Team pracujeme neustále a průběžně sledujeme talentované jezdce ve všech automobilových a motocyklových disciplínách. Stejně tomu tak bylo u nově jmenovaných členů, kteří ve svých kategoriích, nechci říci přímo dominují, ale určitě vyčnívají nad ostatními. I když jde především o sportovní výsledky, sledujeme a hodnotíme také ostatní vlastnosti vytipovaných závodníků,“ sdělil prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček.

 


 

Autoklub ČR

 

Jmenování nových členů ACCR Czech Talent Teamu se zúčastnil také Filip Salač, který reprezentuje Autoklub České republiky v kategorii Moto3 v seriálu MotoGP. Filip se chystá na svůj domácí závod, nadcházející Grand Prix České republiky, kde bude startovat po boku svého týmového kolegy Jakuba Kornfeila. Oba jedou za tým Redox Prüstel GP. „Těším se na domácí závod, fanoušky a vůbec na atmosféru v Brně. Je to pro mě velká výzva a chtěl bych se umístit v TOP desítce. To ale uvidíme po prvním tréninku, který mě do závodu vždycky správně nakopne. Pochopitelně budu doma pod větším tlakem, ale věřím, že si s tím poradím a zajedu dobrý závod,“ zhodnotil své šance před domácím podnikem Filip Salač.

 

Autoklub ČR dnes představil nového strategického partnera, kterým je společnost Puma, světoznámý výrobce sportovního oblečení, vybavení a obuvi. Puma má v podpoře motoristického sportu dlouhou historii, poskytuje týmové a závodní oblečení nejúspěšnějším týmům Formule 1, značkám BMW a Porsche v dalších závodních sériích. Od letoška je Puma dokonce výhradním dodavatelem oficiálních produktů celého seriálu Formule 1. Pro Autoklub ČR od tohoto roku dodává Puma oblečení pro činovníky, logo Pumy ve skoku bude postupně také na oblečení reprezentantů a od příštího roku i na kolekcích pro fanoušky motorsportu.

 

 

“Pro Pumu je motorsport historicky důležitou sportovní oblastí a je zároveň důležitou součástí naší firemní DNA. Jsem proto velmi rád, že jsme navázali spolupráci s Autoklubem ČR, protože je to prestižní organizace sdružující nejen profesionály, ale i automobilové nadšence, a je zároveň nositelem národní sportovní autority,”uvedl Jan Sochor, generální ředitel společnosti Puma pro východní Evropu.

 


foto: Vandraq studio

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno