Program letošní Grand Prix České republiky se rozjel pátečními tréninky, do kterých nastoupil i český tým Willi Race. Ten spolu s Jihoafričanem Sheridanem Moraisem v Brně startuje na divokou kartu. Jak den hodnotí?

Pátek je vždy důležitým dnem, kdy se vše rozjede na ostro a ověří připravenost v praxi. Tropické podmínky, které panovaly na brněnském okruhu již od ranních hodin, jen umocnili celou situaci. Během prvních tréninků, kdy teplota vzduchu šplhala k 33°C a asfalt atakoval hranici 54°C, jsme si ověřili základní nastavení a postupně sbírali důležitá data k dalšímu progresu. Sharidan zaznamenal v průběhu tréninků zlepšení o vteřinu na kolo a den tak, s týmem WilliRace, zakončili se ztrátou 2,463 s na prvního.

Josef Kubíček a Sheridan Morais

Sheridan Morais:

“Byl to pro nás skvělý den. Zaznamenali jsme během tréninků tolik potřebný progres, což je pozitivní. Motorka funguje po všech směrech dobře. Měli jsme jen jediný problém na podvozku, což se pokusíme do zítřejšího programu analyzovat a vyřešit. Jsem nadšený s nasazením a odhodláním všech členů týmu. Shromáždili jsme tolik potřebná data a věříme, že nám dopomohou k dalšímu zlepšení. Děkuji týmu!”

Josef Kubíček, manažer týmu:

“Co k tomu říci. Dopoledne, po tom prvním tréninku… jestli je na světě 7 000 šťastných lidí, a já byl včera ten sedmej z nich… tak dnes dopoledne jsem byl třetí nejvíc šťastný. Odpoledne, je pravda, že zlepšení bylo, ale máme trochu problém se setupem, tak jsem se vrátil mezi těch sedm nejšťastnějších trochu zpátky. Přesto si myslím že jedeme svůj sen a neděláme ostudu.”

Zdroj: TZ

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno