Nenapadlo by nás to, kdybychom na to včera nenarazili hned dvakrát. Motorky seškrábaný plexiskla, poničený lak na maskách. A v obou případech za to mohla obyčejná malá kuchyňská houbička

Ta otázka je věčná. Jak nejrychleji dolů s drobnou nalípanou havětí? Jak nám včerejšek naznačil, několik z nás neodolalo pokušení použít na ně malého kuchyňského pomocníka.

POZOR! I obyčejná kuchyňská houbička, respektive její spodní drsná část, ale dokáže motorku (a už vůbec nemluvě o plexi helmy) hodně nepříjemně poškodit – jmenovitě tady jde o takřka nevratné „zamatnění“ podrápaného plexi. Ty škrábance z toho už jednoduše nedostanete a je to škoda nevratná…

JAK NA TO? To je hrozně jednoduchá rada. Ukažme si na to názorně na přilbě. Nejlepší je teplá voda, namočit plochu a přiložit obyčejný jemný savý papír (papírová utěrka). Klidně pak i rukou mokrý papír na podložku pořádně „připlácat“ Necháte odmočit a pak jednoduše setřete.

Jednoduché a nejúčinnější, nic na tom není. Čistou plochu pak už jen něčím jemným vyleštit do sucha a je hotovo. Pokud se napoprvé nepodaří odstranit vše, možno celou akci ještě v klidu znovu opakovat.

Vyzkoušené, bez vedlejších následků a možnosti poškození. Za tu chvilku práce navíc to stojí…

Foto: autor

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno