Aleix Espargaró by příchod Andrey Doviziosa do továrního týmu Aprilie uvítal, dle jeho slov by jeho přínos pro tým byl obrovský.

O minulém víkendu oznámil italský závodník Andrea Dovizioso ukončení spolupráce s továrnou Ducati a pro sezonu 2021 zatím nemá žádné platné angažmá. Zároveň je jasné, že v této fázi sezony již Dovi nemá mnoho možností, protože téměř všechny sedačky v továrních týmech jsou již obsazeny.

Jedinou variantou stále zůstává tovární tým Aprilie, který by o Doviho služby měl zájem. Nyní se k této situaci vyjádřil i jezdec tohoto týmu, Aleix Espargaró, který by Doviho příchod k týmu dle svých slov uvítal.

 

 

„Bylo by fantastické, kdybych měl příští rok Doviho jako týmového kolegu u Aprilie. Kdybych dokázal jezdit na jeho úrovni, zlepšoval bych také svoje jezdecké schopnosti. Zatím jsem zklamaný, protože se nám na letošní motorce nedaří zajíždět výsledky, na které by měla. Nerad říkám, že potřebujeme čas, ale bohužel to tak je. Je také velká škoda, že v aktuálním kalendáři chybí okruhy, které mi sedí, jako je Austrálie, Thajsko nebo Argentina. Je mi jasné, že pro Doviho je Aprilia reálnou možností, protože to je aktuálně jediný tovární tým, který má volné místo pro sezonu 2021. Kdyby se rozhodl přijít, měl by velmi dobré podmínky,“ řekl Aleix Espargaró

 

 


zdroj: Bikeracing.cz, foto: Ducati/Aprilia

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno