Španěl Aleix Espargaró hledá v závěru sezony MotoGP cestu zpět mezi nejrychlejší, ve Valencii bude jeho cílem uhájit třetí pozici v celkové klasifikaci.

Na začátku sezony MotoGP 2022 patřil Aleix Espargaró a jeho motocykl Aprilia RS-GP k nejlepším. Prvních osm závodů přineslo tomuto spojení čtyři třetí místa a dokonce i premiérové vítězství Aprilie v MotoGP, ale po pátém třetím místě v sezoně, kterého se Espargaro dočkal v Aragonu, přišly zámořské závody a v nich odsunutí Aprilie do středu výsledkových listin.

„Je to legrační. Před třemi nebo čtyřmi měsíci všichni říkali, že Aprilia je nový zázračný motocykl. Svůj motocykl znám, vím, že je dobrý. Hodně jsme ho vylepšili, ale není to na úrovni nejlepší motorky na startovním roštu. A nikdy to tak nebylo. Ostatní prostě na začátku sezóny udělali spoustu chyb,“ říká Aleix Espargaro, který pokračuje:

Výsledky Ducati jsou, i když to slovo říkám nerad, prostě šílenství. Nezáleží na tom, kdo na této motorce pojede, ale všichni mohou skončit v první šestce. Je to pro nás velmi frustrující.“

 

 

Stav MotoGP
…před posledními dvěma závody

 1. Francesco Bagnaia (ITA / Ducati) 233 bodů
  2. Fabio Quartararo (FRA / Yamaha) 219 b.
  3. Aleix Espargaró (ESP / Aprilia) 206 b.
  4. Enea Bastianini (ITA / Ducati) 191 b.
  5. Jack Miller (AUS / Ducati) 179 b.
  6. Brad Binder (RSA / KTM) 160 b.
  7. Johann Zarco (FRA / Ducati ) 159 b.

 

 

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz, foto: aprilia, motogp.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno