Dle zákulisních informací kolujících Paddockem okruhu Ricarda Torma ve Valencii se manažer Alexe Márqueze snaží najít cestu, jak se vyvázat ze smlouvy u Marc VDS.

V průběhu Grand Prix ve Valencii je určitě nejožehavějším tématem jméno nástupce Jorgeho Lorenza, který se rozhodl nečekaně ukončit závodnickou kariéru. Jak jsme již dříve informovali, jako nejpravděpodobnější náhrada se jevil někdo z dvojice Cal Crutchlow a Johann Zarco.

Nicméně jako jedno z dalších jmen spojovaných s tímto tahem je i úřadující mistr světa kubatury Moto2 – Alex Márquez. Tento víkend proběhla jednání. Právě Alex by mohl teoreticky naskočit na druhý tovární motocykl Repsol Honda a jet v roce 2020 po boku svého bratra Marca.

Dle zákulisních informací se právě o dosažení této varianty snaží Alexův manažer – Emilio Alzamora. Zároveň je ale faktem, že Alex má podepsanou smlouvu u týmu Marc VDS Racing na sezonu 2020, tudíž by jej Honda musela v tomto případě vyplatit.

Jistou nervozitu potvrdil i manažer týmu Marc VDS Racing Joan Olive.

„Pozval jsem si Emilio Alzamoru, abychom celou záležitost vyjasnili. Máme s Alexem platnou smlouvu a ve středu začínají první testy v Jereru. Pro Alexe máme již objednaný materiál včetně všech nových dílů, které má testovat. Zároveň počítáme s tím, že bude mít v týmu stejný personál, jako doposud. V médiích ale samozřejmě sleduji informace týkající se jednání Alzamory s Hondou, ale doposud jsme žádné oficiální vyjádření nedostali. Proto chci mluvit s Emiliem a vše vyjasnit. Počítáme s tím, že příští rok jede Alex u nás a bude bojovat o obhajobu titulu,“ řekl Joan Olive.

 


Zdroj: bikeracing.cz / foto team Marc VDS

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno