Vstup Alexe Rinse do královské třídy MotoGP byl náročný a ovlivněn zraněním, nicméně ve druhé sezóně podává dobré výkony a získal již dvě umístění na stupních vítězů mezi nejlepšími jezdci na světě. Se svou GSX-RR chce víc – chce konečně vyhrát.

Jak se cítíš po první polovině sezóny, unavený nebo hladovější než kdy předtím?

“Jsem hladovější než kdy předtím… protože jsem ještě nesnídal (smích). Ne, opravdu chci jezdit, dokončovat závody a se Suzuki dobře pracovat.”

Poté, co jsi v MotoGP strávil již rok a půl, kterého jezdce je nejtěžší dohnat?

“Myslím, že nejtěžší je jet za Marcem Marquezem. Je jezdec, který brzdí velice pozdě, má dobrou akceleraci a vždycky je těžké se ho udržet.”

Jak se cítíš na pódiu MotoGP?

“Máte pocit slávy (smích).”

Jak bys na stupnici od 0 do 10 ohodnotil výkon Suzuki GSX-RR?

“Myslím, že bych ji dal 8,5 bodů, ale s vynikajícím potenciálem. Vždycky se můžete zlepšit, motorka i já jako jezdec. Myslím, že oba máme velký prostor k růstu, ale musím říct, že letos je motorka velice dobrá a zlepšuje se ve své konkurenceschopnosti na každém typu okruhu. S novým motorem a konstantní evolucí motorky děláme správné kroky vpřed.”

Co byl letos váš nejsilnější bod a co si myslíš, že bys měl zlepšit jako jezdec?

“Potřebuji se trochu zlepšit v tom, jak být konkurenceschopný při silném brzdění, kde je velký náklon v těsných zatáčkách. Nicméně si myslím, že jsem velice rychlý v rychlých zatáčkách, i když i tady je prostor pro zlepšení. Celkově jsem docela konkurenceschopný ve spoustě místech. Kromě toho se cítím velice dobře s týmem a továrnou, která skvěle pracuje na GSX-RR.”

Je tu něco, co tě na kategorii MotoGP stále překvapuje?

“No, zatím jsem zajel docela málo závodů MotoGP a musím říct, že jsem se toho hodně naučil, ale stále mám před sebou cestu. Pořád se něco učíte, zejména když jste vpředu a bojujete s top jezdci. Co mě v této kategorii nejvíce překvapuje, že pokaždé jedeme na nový okruh a můžeme být ještě rychlejší.”

Co očekáváš od druhé poloviny letošní sezóny?

“Doufám, že získám spoustu umístění na stupních vítězů nebo o ně budu alespoň bojovat. Doufám, že já a Suzuki můžeme dosáhnout skvělých výsledků a budeme společně pokračovat v růstu.”

Jak velká je ztráta, kterou musí Suzuki Ecstar a Alex Rins překonat k vítězství?

“Myslím, že je malá, docela malá…”

Zdroj: Suzuki Ecstar

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno